Tələbələrimiz Gilan Tekstil Parkında ekskursiyada olub
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin İstehlak mallarının ekspertizası və marketinqi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri Sumqayıt şəhərində yerləşən Gilan Tekstil Parkında ekskursiyada olublar. Tələbələrə Riyaziyyat və informatika kafedrasının dosenti, t.e.n. Azər Hüseynov rəhbərlik edib.
İstehsal prosesi ilə tanışlıqdan əvvəl tələbələrə müəssisənin tarixi və fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, 2012-ci ildə fəaliyyətə başlayan Gilan Tekstil Parkında dünya standartlarına cavab verən tekstil məhsulları istehsal edilir.
Tələbələr təhlükəsizlik tədbirləri ilə tanış olduqdan sonra iplik, toxuma, boya, tikiş kimi istehsalat sahələrini gəzib və istehsal prosesi ilə yaxından tanış olublar. Gilan Tekstil Parkının əməkdaşları tərəfindən tələbələrə müəssisədə tətbiq olunan müasir texnologiyalar haqqında məlumat verilib. Tələbələr burada tibbi maskaların hazırlanması prosesini də izləyiblər.

Our students went on an excursion in Gilan Textile Park
Students of the Faculty of Information and Communication Technologies of Azerbaijan University majoring in Consumer Goods Expertise and Marketing visited the Gilan Textile Park in Sumgayit. The students were led by Azer Huseynov, associate professor of Mathematics and Informatics.
Before getting acquainted with the production process, the students were given detailed information about the history and activities of the enterprise. It was noted that Gilan Textile Park, which started operating in 2012, produces textile products that meet world standards.
After getting acquainted with the safety measures, the students toured the production areas such as spinning, weaving, dyeing, sewing and got acquainted with the production process. Employees of Gilan Textile Park informed the students about modern technologies used in the enterprise. Students also watched the process of making medical masks here.