Tələbələrimiz Nəsimiyə həsr olunmuş konfransda məruzə ilə iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin filologiya ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Fəranə Mikayılova və Dilşünaslıq ixtisası üzrə magistratura I kurs tələbəsi Aytac Orucova Azərbaycanın dünya şöhrətli dahi şairi və mütəfəkkiri İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinə həsr olunmuş “İmadəddin Nəsimi və folklor” respublika elmi-praktik konfransında məruzə ilə iştirak ediblər.
Fəranə Mikayılova tədbirdə “İmadəddin Nəsimi yaradıcılığında xalq üslubu”, Aytac Orucova isə “Nəsimi yaradıcılığında mifoloji düşüncə ilə bədiiliyin vəhdəti” mövzusunda çıxış edib. Tələbələrimizə sertifikatlar və konfransın materiallarının çap olunduğu toplu təqdim olunub.
Qeyd edək ki, konfrans Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının dəstəyi ilə “Folklorun və Ədəbiyyatın İnkişafına Yardım” İctimai Birliyi tərəfindən keçirilib.

Our students participated in the conference dedicated to Nasimi
Mikayilova Farana- the fourth-year Philology student and Aytaj Orujova -the first-year Master student in Linguistics of Azerbaijan University participated at the Republican Scientific Conference "Imadaddin Nasimi and Folklore" dedicated to the 650th anniversary of the world-famous genius poet Imadaddin Nasimi.
As Farana Mikayilova presented the statement on "Folk Style in Imadeddin Nasimi's Creativity", Aytaj Orujova gave a speech on "The unity of mythological thinking with fiction in Nasimi's creativity" at the event. The certificates and collection of publishings were presented to the students.
The conference was organized by the Public Association “Assistance to the Development of Folklore and Literature” with the support of the Council of State Support to NGOs under the President of the Republic of Azerbaijan.