Tələbələrimizin istehsalat təcrübəsi başa çatıb
Azərbaycan Universitetinin bakalavriat pilləsində təhsil alan IV kurs tələbələrinin istehsalat, magistratura pilləsində təhsil alan II kurs tələbələrinin isə elmi-pedoqoji, elmi-tədqiqat təcrübələri yekunlaşıb. Biznes və iqtisadiyyat, Humanitar fənlər və İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültələrində təhsil alan 12 ixtisas üzrə 176 bakalavriat, 6 ixtisas üzrə 31 magistratura tələbəsi müxtəlif qurumlarda təcrübə keçiblər.
Müxtəlif dövlət orqanları və onların tabeliyində olan müəssisələr, bələdiyyələr və şirkətlərdə təcrübəçi tələbələrə 48 müəllim rəhbərlik edib.
Elmi-pedaqoji təcrübədə magistratura tələbələri Azərbaycan Universitetində pedaqoji fəaliyyətin forma və metodlarını öyrənib, kafedra və fakültələrin fəaliyyəti,  iş prinsipləri ilə yaxından tanış olub, onlayn dərs dinləmələrində iştirak edib və onlayn dərslər keçib, ixtisaslarının pedaqoji tərəfini təcrübədə tətbiq ediblər. Elmi-tədqiqat təcrübəsi zamanı təcrübəçilər tədqiqat fəaliyyəti ilə məşğul olublar.

Our students` internship is over
The fourth-year undergraduate students of the Azerbaijan University have completed their production, and the second-year students of the master's degree have concluded their scientific-pedagogical and research internships. 176 bachelor's students in 12 specialties and 31 master's students in 6 specialties studying at the faculties of Business and Economics, Humanities and Information and Communication Technologies have passed internships in various institutions.
48 teachers supervised interns in various government agencies and their subordinate institutions, municipalities and companies.
In scientific-pedagogical practice, master's students studied the forms and methods of pedagogical activity at the University of Azerbaijan, got acquainted with the activities of departments and faculties, working principles, participated in online lectures and took online lessons, applied the pedagogical side of their specialties in practice. The practitioners were engaged in research activities during the research experiment.