Azərbaycan Universiteti Gəncədə keçirilən müsabiqədə iştirak edib
Azərbaycan Universiteti Azərbaycan Texnologiya Universitetində keçirilmiş “GreenTech” II Azərbaycan Startap və Yaşıl Texnologiyalar müsabiqəsinin final mərhələsində “AgroTech” layihəsi ilə təmsil olunub.  Universitetin komandası İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri Namət Nağıyev, Fidan Abbaszadə, Humanitar və sosial elmlər fakültəsinin tələbəsi  Gülzaman Əliyevadan ibarət olub. Tələbələrə Riyaziyyat və informatika kafedrasının müdiri, dosent Rəşad Məstəliyev mentorluq edib.
Müsabiqə Azərbaycan Texnologiya Universitetinin 55 illik yubileyi çərçivəsində Azərbaycan Texnologiya Universitetinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə təşkil olunub.
Müsabiqədə respublikanın 30 ali təhsil müəssisəsindən 80 komanda “Rəqəmsal ekologiya”, “Robototexnika”, “Yaşıl nəqliyyat texnologiyaları” və “Davamlı inkişaf üçün sosial innovasiyalar” olmaqla 4 kateqoriya üzrə I, II, III və həvəsləndirici yerlər uğrunda mübarizə aparıb.

Azerbaijan University represented at competition in Ganja city
Azerbaijan University was represented at the final stage of the “GreenTech 2” Startup and Green Technologies competition, held at Azerbaijan Technological University, with its “AgroTech” Project. The University team included Namat Nagiyev and Fidan Abbaszade, students from the Faculty of Information and Communication Technologies, and Gulzaman Aliyeva, a student from the Faculty of Humanities and Social Sciences. The team was mentored by assoc. prof. Rashad Mastaliyev, Head of the Department of Mathematics and Computer Science.
The competition was organized by Azerbaijan Technological University as part of the University’s 55th anniversary celebrations, with the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan and the Innovation and Digital Development Agency.
The event brought together 80 teams from 30 higher education institutions across the country, competing for 1st, 2nd, 3rd, and incentive places in four categories: “Digital Ecology,” “Robotics,” “Green Transport Technologies,” and “Social Innovation for Sustainable Development”.