Azərbaycan Universitetinin tələbələri polşalı dosentdən mühazirə dinləyirlər
Polşanın Krakov İqtisadiyyat Universitetinin İdarəetmə və keyfiyyət araşdırmaları fakültəsinin (Faculty of Management and Quality Studies) dosenti, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru  Grazyna Paliwoda - Pekosz əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində Azərbaycan Universitetində tədris prosesinə qoşulub.
Grazyna Paliwoda - Pekosz akademik proqramın ilk günündə universitetlə tanış olub. Tanışlıq görüşündə Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova, İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev, İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının müdiri Tural Qocayev iştirak edib. Tədbirdə qarşılıqlı maraq kəsb edən məsələlər müzakirə olunub.
Polşalı qonaq görüşün ardından Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tədrisi ingilis dilində aparılan Marketinq və İqtisadiyyat ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələri üçün “Metaheuristic Methods in Solving Management Problems” (İdarəetmə problemlərinin həllində metahevristik üsullar) mövzusunda mühazirə oxuyub.
Akademik proqramın ikinci günündə isə o, İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələrinə mühazirə oxuyub. Mühazirə “Qraf üzərində optimallaşdırma” mövzusunda olub.
Qeyd edək ki, Grazyna Paliwoda - Pekosz bir həftə davam edəcək proqram çərçivəsində həm Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin, həm də İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri üçün mühazirələr oxuyacaq.

Students of Azerbaijan University listen to lecture from Polish associate professor
Grazyna Paliwoda-Pekosz, associate professor of Faculty of Management and Quality Studies at Krakow University of Economics, Poland, joined the educational process at Azerbaijan University within the framework of the cooperation agreement.
Grazyna Paliwoda-Pekosz got acquainted with the University on the first day of the academic program. Head of the International Relations Department Elmira Ismayilova, dean of the Faculty of ICT Asif Pashayev, head of the Department of Economics and Management Tural Gojayev attended the introductory meeting. Issues of mutual interest were discussed at the event.
Following the meeting, the Polish guest delivered a lecture on “Metaheuristic Methods in Solving Management Problems” for the students of the Faculty of Business and Economics majoring in Marketing and Economics in English.
On the second day of the academic program, she delivered a lecture to the students of the Faculty of ICT. The lecture was on “Graph optimization”.
It should be noted that Grazyna Paliwoda - Pekosz will give lectures to students of both the Faculty of Business and Economics and the Faculty of ICT as part of the week-long program.