Azərbaycan Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı mükafatlandırılıb
Azərbaycan Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) sədri Hüseyn Rüstəmli və sədr müavini Yusif Nəbizadə 2 Fevral - Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) tərəfindən təltif olunublar.
TGT sədri Hüseyn Rüstəmli 2025-ci il ərzində dövlət gənclər siyasətinin təşkilinə verdiyi xüsusi töhfəyə görə fəxri fərmana layiq görülüb. Sədr müavini Yusif Nəbizadə isə proqram əsaslı uğurlu fəaliyyətə verdiyi xüsusi töhfəyə görə ilin TGT nümayəndəsi nominasiyası üzrə təltif olunub.
Qeyd edək ki, tələbə gənclər təşkilatlarının mükafatlandırma mərasimi Bakı Konqres Mərkəzində keçirilib. Tədbirdə 2025-ci il ərzində fəaliyyəti və təşəbbüskarlığı ilə fərqlənən TGT sədrləri və nümayəndələri müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırılıblar.

Student Youth Organization of Azerbaijan University was awarded
The chairman of the Student Youth Organization (SYO) of Azerbaijan University Huseyn Rustamli and deputy chairman Yusif Nabizada were awarded by the Azerbaijan Student Youth Organizations' Union (ASYOU) on the occasion of February 2 - Azerbaijan Youth Day.
Chairman of the SYO Huseyn Rustamli was awarded an honorary order for his special contribution to the organization of state youth policy in 2025. Deputy chairman Yusif Nabizada was awarded in the nomination "SYO Representative of the Year" for his special contribution to the successful program-based activity.
It should be noted that the award ceremony of student youth organizations was held at the Baku Congress Center. At the event, the chairmen and representatives of the SYOs who distinguished themselves with their activity and initiative in 2025 were awarded in various nominations.