Almaniyanın Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetinə sənəd qəbulu elan olunur
Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi “Erasmus+ KA107” tələbə mübadiləsi proqramı çərçivəsində Almaniyanın RheinAhrCampus, Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetinə tələbə mübadiləsi üçün sənəd qəbulu elan edir.
Biznesin idarə edilməsi ixtisası üzrə bakalavriat və magistratura səviyyələrində təhsil alan tələbələr Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə (IV mərtəbə, 524 və 526 nömrəli otaqıar) müraciət edə bilərlər.
Proqram iştirakçıların bütün xərclərini qarşılayır. Mübadilə proqramında iştirak etmək istəyən tələbələrin seçimi ayrılmış yerlərin sayı (kvota) üzrə müsabiqə əsasında aparılacaqdır.
Proqrama müraciət etmək üçün əsas şərtlər aşağıdadır:
- Tələbə əyani formada təhsil almalıdır;
- Tələbənin orta müvəffəqiyyət göstəricisi (ÜOMG) 75-dən yuxarı olmalıdır;
- Tələbənin ingilis dili biliyi ən az B2 səviyyəsində olmalıdır.
Son müraciət tarixi: 30 may 2024-cü il
Qeyd: Tələbə hər təhsil səviyyəsi üzrə bir dəfə “ERASMUS+KA107” mübadilə layihəsində iştirak edə bilər.

Koblenz University of Applied Sciences (Germany) to call for papers
The International Relations Department of Azerbaijan University calls for papers for student exchange to Germany's RheinAhrCampus, Koblenz University of Applied Sciences within the framework of the Erasmus+ KA107 student exchange program.
Undergraduate and graduate students majoring in Business Administration may apply to the International Relations Department (rooms 524 and 526, 4th floor).
The program covers all expenses for the participants.  Selection of students wishing to participate in the exchange program will be carried out on a competitive basis on the number of allocated places (quota).
Below are the basic requirements to apply for the program:
• Full time education;
• Minimum GPA should be above 75;
• Minimum B2 Proficiency in English.
• The application deadline is: May 30, 2024
Note: A student can participate in the ERASMUS+KA107 exchange project once for each educational degree.