2020/2021-ci tədris ilində Azərbaycan Universitetinə qəbul olan tələbələrin nəzərinə!
Təhsil Nazirliyi tərəfindən https://e-telebe.edu.az elektron portalı vasitəsilə müraciətlərin qəbulu aktivləşdirilib.
https://e-telebe.edu.az elektron portalı ilkin olaraq 2020/2021-ci tədris ilində ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olunmuş tələbələrin təhsil müəssisələrində elektron qeydiyyatının aparılmasına və oktyabrın 7-dən etibarən isə yuxarı kurs tələbələrinə münasibətdə sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrin təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsinə dair müraciətləri qəbul edir.
https://e-telebe.edu.az elektron portalı vasitəsilə təhsil müəssisələrində birinci kurs tələbələrinin qeydiyyatı prosesində onların sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olub-olmaması avtomatik qaydada müəyyən edilir və həmin tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri (yarımili) üçün təhsil haqqı xərclərinin ödənilməsi ilə bağlı informasiya sisteminə təkrar müraciət etmələrinə ehtiyac yaranmır.
2019/2020-ci tədris ilinin yaz semestri üçün təhsil haqqı xərcləri dövlət tərəfindən ödənilməsi həyata keçirilən yuxarı kurs tələbələrinin 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri (yarımili) üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsi ilə bağlı https://e-telebe.edu.az elektron portalına müraciət etmələri tələb olunmur.

To the attention of students admitted to the Azerbaijan University in the academic 2020/2021 year!
The Ministry of Education has activated the reception of appeals through the electronic portal https://e-telebe.edu.az. The electronic portal https://e-telebe.edu.az initially provides electronic registration of students admitted to higher and secondary special education institutions in the current academic year 2020/2021 ,and from October 7 , the state will accept tuition fees for students who are members of socially vulnerable groups in relation to senior students.
In the process of registration of first-year students in educational institutions through the electronic portal https://e-telebe.edu.az ,it is automatically determined whether they are members of families belonging to socially vulnerable groups,and those students are required to study in 2020/2021 . There is no need to re-apply to the information system for the payment of tuition fees for the autumn semester of the year.
Senior students who are paid by the state for the spring semester of 2019/2020 academic year are not required to apply to the https://e-telebe.edu.az electronic portal for the payment of tuition for the autumn semester of the 2020/2021 academic year.