Tələbələr arasında Novruz bayramına həsr olunmuş “Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsi elan olunur
Azərbaycan Universitetinin İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsi Tələbə Elmi Cəmiyyəti və Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) birgə təşkilatçılığı ilə 04-15 mart 2019-cu il tarixləri arasında Novruz Bayramına həsr olunmuş “Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsi elan olunur. Müsabiqədə həm bakalavriat, həm də magistratura pilləsində təhsil alan tələbələr iştirak edə bilər.
Müsabiqənin qaliblərinə (I, II, III yerin sahiblərinə) universitetin fəxri fərmanları təqdim olunacaq.
Müsabiqə şərtləri:
- Təqdimatlar 04-15 mart 2019-cu il tarixlərində təqdim edilməlidir.
- Təqdimatlar minimum 10 slayddan ibarət olmalıdır.
- Təqdimatlar informativ olmalıdır.
- Təqdimatda bütün multimedia vasitələrindən istifadə nəzərə alınmalıdır.
- Mövzu ilə bağlı tarixi faktlar, milli adət ənənələrin nümayişi nəzərə alınmalıdır.
- Təqdimatlar müəlliflər tərəfindən nümayiş etdirilməlidir.
Tələbələr müsabiqə şərtlərinə uyğun hazırlanmış təqdimatlarını mövzu qisminə “Novruz bayramı - ən yaxşı təqdimat müsabiqəsi” yazmaqla aşağı qeyd olunmuş e-mail ünvanlarına göndərə bilərlər.
- tgt@au.edu.az
- khayal.x.ismayilov@student.au.edu.az
- xeyal.ismayilov.98@bk.ru
Təqdimatlar Novruz Bayramı ərəfəsində müsabiqənin təşkilat komitəsi-münsiflər heyəti tərəfindən dinlənilib qiymətləndiriləcəkdir.

“The Best Presentation” competition dedicated to Novruz holiday is declared among students
By the co-organization Student Scientific Society and Student Youth Organization with the school of Information and Communication Technologies of Azerbaijan University the competition named «The best presentation» dedicated to Novruz holiday is declared during March 04-05, 2019. Both bachelor and master degrees students can attend the competition. The winners of competition (I, II, III places) will be presented the honorary decree of University.
Conditions of the competition:
- Presentations must be delivered till March 04-15 2019
- Presentations must cover at least 10 slides.
- Presentations must be informative.
- Usage of all the multimedia means must be taken into consideration in the presentation.
- Presentations must cover historical factors, demonstration of natioanal customs and traditions.
- Presentations must be demonstrated by authors.
By writing the subject as «Novruz holiday – the best presentation competition» students can send their presentations to the following mail addresses prepared according to the conditions of the competition
- tgt@au.edu.az
- khayal.x.ismayilov@student.au.edu.az
- xeyal.ismayilov.98@bk.ru
Presentations will be evaluated by organizing committee of competition -the jury during Novruz holiday.