Türkiyənin Anadolu Universitetinə sənəd qəbulu elan olunur
2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində ERASMUS+KA107 tələbə-müəllim layihəsi çərçivəsində Türkiyənin Anadolu Universitetində təhsil almaq istəyən tələbələrin nəzərinə!
İqtisadiyyat və Biznesin idarə edilməsi ixtisasları üzrə bakalavriat, magistratura və doktorantura səviyyələrində təhsil alan tələbələr 4 noyabr 2023-cü il tarixinədək Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə (IV mərtəbə, 524 və ya 526-cı otaq) müraciət edə bilərlər.
Namizədlərin seçimi müsabiqə əsasında aparılacaqdır. Proqrama müraciət etmək üçün əsas şərtlər aşağıdadır:
- Tələbə əyani formada təhsil almalı;
- Tələbənin orta müvəffəqiyyət göstəricisi (ÜOMG) 75-dən yuxarı olmalı;
- Tələbənin ingilis dili biliyi ən az B1 səviyyəsində olmalıdır (ingilis dili sertifikatı olanlara üstünlük veriləcəkdir).
Qeyd: Tələbə hər təhsil səviyyəsi üzrə bir dəfə ERASMUS+KA107 mübadilə layihəsində iştirak edə bilər. Bakalavriat səviyyəsi üzrə I və IV kurs tələbələri, magistratura səviyyəsi üzrə isə II kurs tələbələri mübadilə proqramında iştirak üçün müraciət edə bilməzlər.

Admission to Anadolu University of Turkey is announced
To the attention of students wishing to study at Anadolu University of Turkey within the framework of ERASMUS+KA107 student and stuff mobility Project in the spring semester of the 2023/2024 academic year!
Students studying at undergraduate, graduate and doctoral levels in Economics and Business Administration can apply to the International Relations Department (IV floor, room 524 or 526) until November 4, 2023.
Selection of candidates will be carried out on a competitive basis. The main conditions for applying for the program are below:
• The student must be receiving full-time education;
• The GPA must be above 75;
• Students' knowledge of English must be at least level B1 (preference will be given to those who have an English language certificate).
Note: A student can participate in the Erasmus+KA107 exchange project once for each level of education. Students of the 1st and 4th year on the bachelor's level, and students of the 2nd year on the master's level cannot apply for participation in the exchange program.