Abituriyent Məsləhət Mərkəzi telefon sorğularını cavablandırmağa davam edəcək
Azərbaycan Universitetində fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzi 2021/2022-ci tədris ili üçün aktiv fəaliyyətini yekunlaşdırıb. Mərkəz, 26 may 2021-ci il tarixində ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə ərizə qəbulu ilə start verilən tələbə qəbulu kampaniyasının bütün mərhələlərində ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərib. Mərkəzin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları müraciət edən abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssiələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər haqqında texniki dəstək və məsləhət xidməti göstəriblər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti Abituriyent Məsləhət Mərkəzi Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə razılıq əsasında yaradılıb və 2018-ci ildən fəaliyyət göstərir. Mərkəz telefon vasitəsilə daxil olan sorğuları cavablandırmağa davam edəcək.

The Applicant Counseling Center will continue to respond to telephone inquiries
The Applicant Counseling Center operating at the University of Azerbaijan has completed its active activities for the 2021/2022 academic year. The center operated free of charge at all stages of the student admission campaign, which started on May 26, 2021 with the admission of applications to higher and secondary vocational education institutions. Specially trained staff of the Center has paid attention to the rules of student admission to applicants, application for admission to higher and secondary special education institutions, the procedure for filling and approval of "Applicant's electronic application" and the solution of technical problems, competition conditions, specialty selection, provided technical support and advisory services on existing issues.
It should be noted that the Azerbaijan University Applicant Counseling Center was established in agreement with the State Examination Center and has been