Azərbaycan Universitetində akademik heyət üçün 3-cü təlim moduluna start verilib
Azərbaycan Universitetinin Təlim və Tədris Mərkəzi və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin cari tədris ili ərzində universitetin akademik heyəti üçün planlaşdırdığı 3-cü təlim moduluna start verilib. Modul mərkəzin müdiri, peşəkar kurikulum təlimçisi Samir Salayev tərəfindən  “Bilet suallarının düzgün tərtib edilməsi və FTN-lərin qiymətləndirilməsi” mövzusunda həyata keçirilir.
Noyabrın 12-də başlayan və əsasən praktik fəaliyyətlərlə müşayiət olunan təlimlər noyabrın 28-ə qədər davam edəcək. Təlimlərin müxtəlif tarix və saatlarda olmaqla 15 qrup üçün təşkil olunması planlaşdırılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetinin Təlim və Tədris Mərkəzi tərəfindən cari tədris ilinin ilk semestri ərzində akademik heyət üçün 4 təlim modulunun təşkili nəzərdə tutulub. Hər modulun sonunda xüsusi tapşırıqlarla qiymətləndirilən iştirakçılara uğurlu praktik bacarıqlarına əsasən müvafiq sertifikat təqdim olunacaq.

The 3rd training module for academic staff has been launched at Azerbaijan University
The 3rd training module planned by the Training and Education Center and Quality Assurance Department of Azerbaijan University for the current academic year for the university's academic staff has been launched. The module is being implemented by the Head of the Center, professional curriculum trainer Samir Salayev on the topic of “Correct formulation of exam questions and assessment of subject learning outcomes”.
The trainings, which started on November 12 and are mainly accompanied by practical activities, will continue until November 28. The trainings are planned to be organized for 15 groups on different dates and times.
It should be noted that the Training and Education Center of Azerbaijan University plans to organize 4 training modules for academic staff during the first semester of the current academic year. At the end of each module, participants who are evaluated with special tasks will be awarded a certificate based on their successful practical skills.