Ali təhsil müəssisələrinin sərgisi başa çatıb
Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə mərkəzin elektron imtahanlar korpusunda (Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 50) iyulun 30-dan avqustun 1-dək keçirilən ali təhsil müəssisələrinin sərgisi başa çatıb. 30-dan çox yerli ali təhsil müəssisəsinin iştirak etdiyi sərgidə Azərbaycan Universiteti öz stendi ilə təmsil olunub.
Azərbaycan Universitetinin nümayəndələri stendə müraciət edən abituriyentlər, valideynlər və digər iştirakçılara qəbul prosesi, qəbul aparılan ixtisaslar, keçid balları, maddi-texniki baza, təqaüdlər, güzəştlər, beynəlxalq əməkdaşlıq, tələbələr üçün yaradılan imkanlar və onları maraqlandıran digər məsələlərlə bağlı ətraflı məlumat verib, sualları cavablandırıblar.
Sərgi müddətində abituriyentlər və onların valideynləri üçün Azərbaycan Universiteti haqqında təqdimat da nümayiş olunub. Təqdimatlar bunun üçün ayrılmış xüsusi otaqda hər gün saat 11.00-da başlayıb və təxminən bir saat davam edib.
İyulun 30-dan avqustun 1-dək davam edən sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminin müəyyən olunmasına dəstək göstərməkdir.

Azerbaijan University Participates in the Exhibition of Higher Education Institutions
The exhibition of higher education institutions, organized by the State Examination Center, was held from July 30 to August 1 at the Center’s Electronic Examination Building (50 S. S. Akhundov Street, Binagadi District). Azerbaijan University was represented at the event with its own stand, alongside more than 30 local higher education institutions.
Representatives of Azerbaijan University provided applicants, parents, and other visitors with detailed information about the admission process, available degree programs, minimum passing scores, the University’s facilities and infrastructure, scholarship opportunities, preferential terms, international cooperation, opportunities created for students, as well as other topics of interest and answered their questions.
During the exhibition, a presentation about Azerbaijan University was shown to applicants and their parents. The presentations were held every day at 11:00 a.m. in a designated room and lasted approximately one hour.
The purpose of the exhibition, held from July 30 to August 1, was to familiarize applicants with the opportunities offered by higher education institutions before they make their final specialization choices and to support them in selecting the most suitable academic program.