Azərbaycan Universiteti “Bona Dea Hospital” ilə əməkdaşlığa başlayıb
Azərbaycan Universiteti Bakının Nizami rayonunda yerləşən, tibbi avadanlığına və texniki təchizatına görə dünyada bu sahədə ən müasir standartlara cavab verən “Bona Dea Hospital” ilə əməkdaşlığa başlayıb. Tərəflər arasında imzalanan müqaviləyə əsasən Azərbaycan Universitetinin əməkdaşlarına qiymət cədvəlində göstərilən xidmətlər üzrə 25 faiz, tələbələrinə isə 15 faiz endirim tətbiq olunur.
5 oktyabr Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibəti ilə isə xüsusi aksiya keçirilir. Belə ki, Bona Dea Hospital tərəfindən Azərbaycan Universitetinin müəllimlərinə bütün check-up paketləri üzrə 50 faiz endirim tətbiq olunacaq.
Qeyd edək ki, hospitalda ürək-damar cərrahiyyəsi, invaziv-kardiologiya, mama-ginekologiya, neonatologiya, pediatriya, təcili tibbi yardım, reanimasiya, süni mayalanma, ümumi cərrahiyyə, ortopediya-travmatologiya, neyrocərrahiyyə, qulaq, burun və boğaz xəstəlikləri, göz xəstəlikləri, urologiya, anesteziologiya, daxili xəstəliklər, qastroenterologiya, nevrologiya, şüa diaqnostikası, tibbi laboratoriyalar, onkologiya, stomatologiya, qan bankı, fizioterapiya-reabilitasiya, mərkəzi sterilizasiya kimi bütün əsas tibbi xidmət sahələri, həmçinin təcili  tibbi yardım şöbəsi fəaliyyət göstərir. Müəssisənin kliniki laboratoriya şöbəsi bütün xəstələri həftənin və sutkanın istənilən vaxtı hərtərəfli müayinələr və qan bankı xidmətləri ilə təmin edir. Burada müxtəlif laborator müayinələr aparmaq üçün dünyanın aparıcı şirkətlərinin istehsalı olan və ən müasir standartlara cavab verən avadanlıq quraşdırılıb.
Xəstəxananın əsas məqsədi Avropa səhiyyə xidmətlərinin ən yüksək standartlarını tətbiq etmək, hədəfi isə qlobal səhiyyə xidmətində qızıl standart hesab olunan JCI (Beynəlxalq Birgə Komissiyası) akkreditasiyasını əldə etməkdir.

Azerbaijan University has started cooperation with "Bona Dea Hospital" located in Nizami district of Baku, which meets the most modern standards in this field in terms of its medical and technical equipment. According to the agreement signed between the parties, a 25 percent discount is applied to the employees of Azerbaijan University, and a 15 percent discount is applied to the students.
A special campaign is being held on the occasion of October, 5-International Teachers' Day. Thus, Bona Dea Hospital will apply a 50 percent discount on all check-up packages to the teachers of Azerbaijan University.
It should be noted that the hospital offers cardiovascular surgery, invasive cardiology, obstetrics and gynecology, neonatology, pediatrics, emergency medicine, intensive care, artificial insemination, general surgery, orthopedics-traumatology, neurosurgery, ear, nose, and throat diseases, eye diseases, urology, anesthesiology, internal medicine, gastroenterology, neurology, radiation diagnostics, medical laboratories, oncology, dentistry, blood bank, physiotherapy-rehabilitation, central sterilization, as well as all the main medical service areas, and an emergency medical department are operating at the hospital. The clinical laboratory department of the institution provides all patients with comprehensive examinations and blood bank services at any time of the week and day. Equipment manufactured by the world's leading companies and that one which meets the most modern standards is installed here to conduct various laboratory examinations.
The main goal of the hospital is to implement the highest standards of European health services, and its goal is to obtain JCI (Joint Commission International) accreditation, which is considered the gold standard in global health care.