Azərbaycan Universiteti institusional akkreditasiyaya hazırlaşır
Azərbaycan Universiteti özünün institusional akkreditasiyasını həyata keçirməyi planlaşdırır. Həmçinin ixtisasların beynəlxalq akkreditasiyasına nail olunması istiqamətindəki fəaliyyətlərə də başlanılıb.
Universitetin rektoru Səadət Əliyeva bu məqsədlə Qazaxıstanın Müstəqil Akkreditasiya və Reytinq Agentliyinin (Independent Agency for Accreditation And Rating / IAAR) layihə rəhbəri Quliyaş Niyazova ilə görüşüb. Dövlət İmtahan Mərkəzinin Metodika və dərsliklərin monitorinqi şöbəsinin müdiri Afiqə Batıyevanın iştirak etdiyi görüşdə rektora agentliyin fəaliyyəti və gördüyü işlər haqqında təqdimat edilib, həmçinin Azərbaycan Universitetinin müxtəlif istiqamətlərdə beynəlxalq akkreditasiyasına nail olunmasına dair müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, 2011-ci ildə fəaliyyətə başlayan IAAR ali təhsil müəssisələrinin institusional akkreditasiya, tədris proqramlarının akkreditasiyası başda olmaqla müxtəlif istiqamətlərdə akkreditasiyasını həyata keçirir. Agentlik təhsildə keyfiyyətin təminatı üzrə aparıcı beynəlxalq akkreditasiya təşkilatlarından biridir.

Azerbaijan University is preparing for institutional accreditation
Azerbaijan University plans to implement its institutional accreditation. Futhermore, activities aimed at achieving international accreditation of specialties have also been started.
Rector of the university Mrs. Saadat Aliyeva met with Guliyash Niyazova, project manager of Independent Agency for Accreditation and Rating (IAAR) of Kazakhstan for this purpose. A presentation was made to the rector about the activities of the agency and its work, as well as discussions were held on achieving international accreditation of Azerbaijan University in various directions at the meeting attended by Afiga Batiyeva, head of Methodology and Textbook Monitoring Department of the State Examination Center,.
It should be noted that IAAR,, which started its activity in 2011, carries out accreditation of higher education institutions in various directions, including institutional accreditation, accreditation of educational programs. The agency is one of the leading international accreditation organizations for quality assurance in education.