Azərbaycan Universiteti magistratura səviyyəsinə 2 yeni ixtisaslaşma üzrə qəbul aparır
İş dünyasının müasir çağırışlara cavab verən mütəxəssislərə olan tələbatının təmin olunması istiqamətində hər il yeni addımlar atan Azərbaycan Universitetinin 2023/2024-cü tədris ili üçün magistratura səviyyəsi üzrə tələbə qəbulu planına 2 yeni ixtisaslaşma əlavə olunub. Belə ki, yeni tədris ilindən başlayaraq 26-cı proqramın “Heyətin idarə edilməsi” və “Menecment (sahələr üzrə)” istiqamətləri üzrə də kadr hazırlığı həyata keçiriləcək. Yeni yaradılan ixtisaslaşmalara qəbul Azərbaycan və ingilis bölmələri üzrə aparılacaq.
Yeni təklif olunan ixtisaslaşmalar üzrə magistr hazırlığının həyata keçirilməsi üçün Azərbaycan Universiteti müvafiq maddi-texniki baza, elmi-pedaqoji kadr təminatı və elmi - metodiki potensial ilə geniş imkanlara malikdir. Qəbul planında bu istiqamətlər üzrə ümumilikdə 20 yer ayrılıb. Qəbul Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən dövlət sifarişi və ödənişli əsaslarla aparılır. Ödənişli əsaslarla qəbul olanlar üçün illik təhsil haqqı Azərbaycan bölməsi üçün 2000 manat, ingilis bölməsi üçün isə 2200 manatdır.
Azərbaycan Universitetinin 2023/2024-cü tədris ili üçün magistratura səviyyəsi üzrə tələbə qəbulu planı ilə aşağıdakı keçidə daxil olaraq tanış ola bilərsiniz:

Azerbaijan University conducts admission to master’s degree in 2 new specialties
Two new specializations have been added to the Master’s degree admission plan for 2023/2024 academic year of Azerbaijan University, which annually takes new steps towards meeting the needs of the business world for specialists who meet modern challenges. Thus, starting from the new academic year, personnel trainings will be launched in the directions of “Personnel management” and “Management (by fields)” of the 26th program. Admission to the newly created specializations will be carried out both for Azerbaijani and English sections.
Azerbaijan University has wide opportunities with its appropriate material and technical base, research and academic staff, scientific and methodological potential for the preparation of masters in the proposed specializations. In total, 20 positions have been allocated for these specializations in the admission plan. Admission is carried out by state order of the State Examination Center and on a fee basis. For those who entered on a paid basis, the annual tuition fee is 2,000 manats for the Azerbaijani section and 2,200 manats for the English section.
Master’s degree admission plan for 2023/2024 academic year of Azerbaijan University can be found by clicking on the link: