Azərbaycan Universiteti növbəti elmi konfransa hazırlaşır
Azərbaycan Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycanda ali təhsilə beynəlxalq prizmadan baxış: problemlər və perspektivlər” respublika konfransının hazırlıqları davam edir. 23 may 2019-cu il tarixində keçiriləcək konfransda müasir cəmiyyətdə gənclərin sosiallaşması, təhsil, şəxsiyyət və cəmiyyət, Azərbaycanda ali təhsil: müasir çağırışlar, təhsil və elm arasındakı əlaqələr və digər bu kimi  məsələlər müzakirə olunacaq.
Son zamanlar Azərbaycanın təhsil sistemi yeni çağırışlar qarşısındadır. İqtisadiyyatın xammal sahəsindən insan kapitalı sahəsinə köçürülməsi tendensiyası bu siyasətə uyğun müasir mütəxəssislərin yetişdirilməsini aktual edir ki, bu məsələ də təhsil sisteminin qarşısına yeni vəzifələr qoyur. Odur ki, müasir təhsilimiz, onun problemləri və inkişaf perspektivləri ilə bağlı məsələlərin araşdırılmasına, onların həlli üçün elmi metodların işlənib hazırlanmasına ciddi ehtiyac yaranıb. “Azərbaycanda ali təhsilə beynəlxalq prizmadan baxış: problemlər və perspektivlər” respublika konfransının məqsədi məhz bu məsələlərin müzakirəsi üçün elmi platforma təqdim etməkdir.

Azerbaijan University is on the way to the next scientific conference
Azerbaijan University continues preparations for the national conference “Outlook out of the international prism to the higher education in Azerbaijan” dedicated to the 96th anniversary of the national leader Heydar Aliyev. The issues of the youth socialization in the modern world, education, identity and society, education in Azerbaijan: innovative calls, connections between education and science will be discussed in the conference, hold on May 23, 2019
Nowadays Azerbaijan education system is facing new calls. The tendency of the economy moving from raw material to human capital is a great way to build up new specialists and it triggers the new methods in the educational system. Therefore examining issues of our modern education, its problems, development perspectives and designing new scientific methods are in great need now. The main aim of the conference  “Outlook out of the international prism to the higher education in Azerbaijan” is to present a scientific platform for discussion of these concepts.