Azərbaycan Universiteti Qarabağda kitabxanaların bərpası kampaniyasına qoşulub
Azərbaycan Universiteti Mədəniyyət Nazirliyi ilə Milli Kitabxananın birgə keçirdiyi “İşğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fondu üçün kitabtoplama kampaniyası”na qoşulub.
Universitet kampaniya çərçivəsində Azərbaycan, türk, rus, ingilis və fransız dillərində ədəbiyyat, tarix, iqtisadiyyat və digər sahələri əhatə edən köhnə və yeni nəşrlərdən, Azərbaycan dövlətçiliyini, ümummilli lider Heydər Əliyevin zəngin irsini əks etdirən dəyərli mənbələrdən, milli, eləcə də xarici ölkə yazıçılarının məşhur bədii əsərlərindən  ibarət kitablar işğaldan azad olunan bölgələrdəki kitabxanaların fonduna  bağışlayıb. 655 adda 1620 nüsxədən ibarət kitab kolleksiyasına bədii ədəbiyyatla yanaşı dərslik və lüğətlər də daxildir.
Kampaniyanın məqsədi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan ordusu tərəfindən 44 günlük müharibə nəticəsində erməni işğalından azad olunmuş ərazilərimizdə 90-cı illərin əvvəllərinədək fəaliyyət göstərmiş kitabxanaların kitab fondlarının bərpasıdır.

Azerbaijan University Joined Restoration Campaign of Libraries in Karabakh
Azerbaijan University has joined the "Book Collection Campaign for the Fund of Libraries in the Occupied Territories" jointly organized by the Ministry of Culture and the National Library.
Within the framework of the campaign, the University has donated books in
Azerbaijanian, Turkish, Russian, English and French, old and new editions of books covering literature, history, economy and other fields, valuable sources reflecting the Azerbaijanian statehood, rich heritage of national leader Heydar Aliyev, works of  famous national and foreign writers to the fund of  the libraries in the liberated regions. The collection of books with 655 titles and 1620 copies includes textbooks and dictionaries, along with fiction.
The aim of the campaign is to restore the book funds of libraries operating in our territories liberated from Armenian occupation as a result of the 44-day war by the victorious Azerbaijanian Army under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev.