Azərbaycan Universiteti ərazi ilk partiya təşkilatı təşəkkürnamə ilə təltif olunub
Azərbaycan Universiteti ərazi ilk partiya təşkilatı Yeni Azərbaycan Partiyası Nəsimi rayon təşkilatının 2021-ci ilin yekunları və 2022-ci ildə qarşıda duran vəzifələrə həsr olunmuş konfransında təşəkkürnamə ilə təltif olunub. Təşəkkürnamə Nəsimi rayonunun ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakına görə verilib.
Azərbaycan Universitetində ərazi ilk partiya təşkilatının sədri Tariyel Qəni qeyd edib ki, Azərbaycan Universiteti ölkəmizin həyatında baş verən ictimai, siyasi və mədəni tədbirlərdən heç zaman kənarda qalmır, milli və dövlət bayramlarını, xalqımızın başına gəlmiş faciəvi hadisələri həmçinin ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin anım günlərini hər il qeyd edir. Cari ildə təşkilatımızın üzvləri Universitetdə təşkil olunmuş “20 Yanvar”, “Xocalı soyqırımı”, “31 Mart – azərbaycanlıların soyqırımı günü”,  “Ümummilli liderin anadan olmasının 98-ci ildönümü”, “27 sentyabr-Anım günü”, 5 noyabrda isə “Zəfər günü” ilə bağlı tədbirlərdə iştirak ediblər.

Azerbaijan University first territorial party organization was awarded a letter of gratitude at the conference of the New Azerbaijan Party’s Nasimi district branch dedicated to the results of 2021 and the tasks for 2022. The letter of gratitude was given for active participation in the socio-political life of Nasimi district.
Chairman of the Azerbaijan University first territorial party organization Tariel Gani noted that Azerbaijan University never misses social, political and cultural events in the life of our country, every year celebrates national and state holidays, remmebers the tragic events happened to our people, as well as remembrance days of national leader Heydar Aliyev.
This year, members of our organization participatek in the events dedicated to "January 20", "Khojaly genocide", "March 31 - Day of Genocide of Azerbaijanis", "98th anniversary of the birth of the national leader", "September 27 - Remembrance Day", and “Victory Day” on November 5th.
It should be noted that the first territorial party organization at Azerbaijan University was established in 1998.