Azərbaycan Universitetində Abituriyent Məsləhət Mərkəzi fəaliyyət göstərəcək
Azərbaycan Universitetində ötən tədris ilində olduğu kimi bu il də Abituriyent Məsləhət Mərkəzi yaradılıb. Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə Azərbaycan Universiteti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən mərkəz ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə kömək məqsədilə ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərəcək.
Martın 15-dən fəaliyyətə başlayacaq mərkəzdə xüsusi təlim keçmiş əməkdaşlar abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssiələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər və s. haqqında ödənişsiz köməklik göstərəcəklər. Abituriyentlər onları maraqlandıran suallarla bağlı Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər.
Mərkəz aşağıda qeyd olunan ünvanda həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10.00-dan 17.00-dək fəaliyyət göstərəcək.

The Applicant Counseling Center will operate at Azerbaijan University
As in the previous academic year, the Applicant Information Center has been established at Azerbaijan University this year. Upon the agreement reached between the State Examination Center and Azerbaijan University, the Applicant Counseling Center will act on a fee-free basis to assist applicants seeking admission to higher and secondary vocational education institutions
Specially trained colleagues of the center, which start operating on March 15, will assist applicants on student admission rules, applications to higher and secondary vocational education institutions, the procedure for completing and approving the "Applicant's electronic application" and the solution of technical problems that may arise at this time, the conditions of competition, issues to be considered during the selection a profession, etc. they will provide free help. Applicants can apply to the Application Counseling Center for their questions.
The center will operate 5 days a week (except weekends and holidays) from 10:00a.m. to 5:00p.m. at the address below.