Azərbaycan Universiteti I, II və III ixtisas qruplarına sənəd verən abituriyentləri  və onların yaxınlarını “Açıq qapı” günlərinə dəvət edir. “Açıq qapı” tədbirləri aprelin 17-dən avqustun 19-dək cümə axşamı günləri  saat 10.00-dan 16.00-dək keçiriləcək.
İştirakçılar üçün tədris binasına infotur təşkil olunacaq, onlar növbəti tədris ili üçün  qəbul aparılan ixtisaslar, keçid balları, təqaüd və xaricdə təhsil imkanları, universitetin beynəlxalq əlaqələri, tələbə həyatı, həmçinin seçmək istədikləri ixtisasın karyera imkanları haqqında ətraflı məlumat ala biləcək, professor-müəllim heyəti ilə söhbət edə biləcək, onları maraqlandıran suallarla Abituriyent Məsləhət Mərkəzinin əməkdaşlarına müraciət edə biləcəklər. Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə Azərbaycan Universiteti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən yaradılmış mərkəz ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə kömək məqsədilə ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
“Açıq qapı” günlərində iştirak etmək istəyən abituriyentlər və yaxınları    əvvəldən qeydiyyatdan keçməlidirlər. Universitetin tədris binasına daxil olarkən şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək mütləqdir.

Azerbaijan University invites applicants who are applying to the I, II and III specialty groups and their relatives to the "Open Door" days. “Open door” events will be held on Thursdays from April 17 to August 19, from 10.00a.m. to 4.00p.m.
Infotours will be organised to the educational building for participants, they will be able to get detailed information about the specialties, passing scores, scholarships and study abroad opportunities for the next academic year, international relations of the university, student life, career opportunities of the profession they want to choose, talk to professor-teacher staff, also they will be able to contact the staff of the Applicant Counseling Center with questions that interest them. Upon the agreement reached between the State Examination Center and Azerbaijan University, the center operates on a fee-free basis to assist applicants seeking higher education and vocational education institutions.
Applicants and their relatives who want to attend the “Open Door” must register in advance. When entering the University building, it is necessary to present identity card.