Azərbaycan Universitetində Dünya Sosial İş Günü münasibətilə ənənəvi peşə həmrəylik tədbiri keçirilib. Sosial işin təşkili kafedrasının nəzdində fəaliyyət göstərən “Empatiya” klubu tərəfindən təşkil olunan "Sosial həmrəylik və qlobal bağlılığın gücləndirilməsi” adlı vebinarın moderatorluğunu klubun sədri və Gənclərlə iş ixtisası üzrə magistratura I kurs tələbəsi Şalan Novruzov edib.
Şalan Novruzov Dünya Sosial iş Gününün hər il bir mövzuya həsr olunduğunu, 2021-ci ildə isə klassik Afrika fəlsəfəsi olan “Ubuntu”ya diqqət çəkildiyini qeyd edib. Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva dünyada və Azərbaycanda sosial iş ixtisasının tədrisi barədə danışıb, Azərbaycan Universitetinin bu ixtisası tədris edən ilk özəl universitet olduğunu vurğulayıb.  Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Övladlığa Götürmə Departamentinin müdir müavini Məftunə İsmayılova çıxışında sosial xidmət müəssisələri, nazirlik və agentliklərdə yüksək vəzifələrdə işləyən mütəxəssislərin çox böyük bir hissəsinin Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisasının məzunları olduğuna diqqət çəkib.
Almaniyanın Bonn Rayn Ziq (Rhein –Sleq) Universitetinin Sosial müdafiə üzrə magistratura tələbəsi, Dayanıqlı İnkişaf üzrə Beynəlxalq İnstitutun tədqiqatçısı Lamiyə Rzayeva Əhmədli isə Azərbaycanda sosial iş hərəkatının başlaması, yerli və beynəlxalq təşkilatların hərəkata töhfəsi haqqında məlumat verib, sosial işçilərin peşə həmrəyliyi ənənəsini davam etdirdikləri üçün tədbir iştirakçılarına təşəkkür edib.
Sonda universitetin Gənclərlə iş ixtisası üzrə magistratura I kurs tələbələri Elnur Süleymanzadə “Ubuntu”, Asif İbrahimli isə “Sosial həmrəylik” mövzusunda təqdimatla çıxış ediblər.

Azerbaijan University hosted a traditional professional solidarity event on the occasion of World Social Work Day. The webinar "Strengthening Social Solidarity and Global Connectivity" organized by the "Empathy" club under the Department of Social Work was moderated by the chairman of the club and a second-year master's student in Youth Affairs Shalan Novruzov.
Shalan Novruzov noted that the World Social Work Day is dedicated to one theme every year, and in 2021, attention will be paid to the classic African philosophy "Ubuntu". Tunzala Verdiyeva, Head of the Department of Social Work, spoke about the teaching of social work in the world and in Azerbaijan, emphasizing that Azerbaijan University is the first private university to teach this specialty. In her speech, Maftuna Ismayilova, Deputy Head of the Adoption Department of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of Population, noted that more than 60 percent of high-ranking specialists in social service institutions, ministries and agencies are graduates of Azerbaijan University.
Lamiya Rzayeva Ahmadli, a master's student in social protection from the University of Bonn, Rhein-Sleg, Germany, and a researcher at the International Institute for Sustainable Development, spoke about the beginning of the social work movement in Azerbaijan and the contribution of local and international organizations to the movement. thanked the participants of the event.
At the end, first-year master's students Elnur Suleymanzadeh made a presentation on "Ubuntu" and Asif Ibrahimli made a presentation on "Social Solidarity".