Azərbaycan Universitetində gənc tədqiqatçıların ikinci respublika konfransı keçiriləcək
Azərbaycan Universitetində gənc tədqiqatçıların ikinci respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək. Konfrans haqqında daha ətraflı məlumat və müəlliflər üçün təlimat Universitetin saytında yerləşdirilib.
15 mart 2019-cu il tarixində keçiriləcək konfransın məqsədi ölkənin müxtəlif universitet, akademiya və institutlarında oxuyan və fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, onların ikt və tətbiqləri, iqtisadiyyat, humanitar və sosial elmlər sahələrində əldə etdikləri elmi yenilikləri dinləmək və fikir mübadiləsi aparmaqdır.
Konfransda iştirak etmək arzusunda olanlar məqalələrini fevralın 20-dək konrans katibliyinə elektron poçt vasitəsilə göndərməlidirlər. Məqalənin qəbul olunması haqqında son məlumatlandırma tarixi isə 1 mart 2019-cu ildir.

II republican conference of young researchers will be held at Azerbaijan University
The II republican scientific-practical conference of young researchers will be held at Azerbaijan University. Further information on the conference and instructions for the authors are posted on the University's website.
The purpose of the conference, which will be held on March 15, 2019, is to bring together young researchers who study and work in different universities, academies and institutes of the country, to get acquainted with ideas on the scientific innovations they have acquired in the fields of ICT and its applications, economics, humanities and social sciences.
Those who wish to attend the conference should submit their articles to conference secretariat by e-mail until February 20. The last acceptance notification date of the article is March 1, 2019.