Azərbaycan Universitetində PTE Academic və PTE Professional imtahanlarının təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Universitetində Pearson Test of English Academic  (PTE Academic) və Pearson Test of English Professional (PTE Professional)  imtahanlarının təqdimatı keçirilib.
Təqdimatı dünyanın nüfuzlu “Pearson” tədris və təlim şirkətinin Azərbaycandakı tərəfdaşı “Oksbridge” Təhsil Mərkəzinin Proqram İnkişaf meneceri Rüfət Abdullayev aparıb.
Təqdimatda Azərbaycan Universitetinin Xarici dillər kafedrasının müdiri f.ü.f.d., Samirə Məmmədova, kafedranın əməkdaşları və Yerləşdirmə testindən (Placement test) yüksək nəticə əldə etmiş tələbələr iştirak edib.
“PTE Academic”in təqdimatında tələbələr, “PTE Professional”ın təqdimatında isə müəllimlər iştirak edib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti PTE-nin (Pearson İngilis dili testi) imtahan alt mərkəzi kimi təsdiq olunub. "PTE Academic” IELTS və TOEFL səviyyəsində beynəlxalq test imtahanı olub tələbələr üçün məzərdə tutulur.  “PTE Professional” imtahan testi isə müəllimlər üçündür. Bu sertifikat dünyanın bir çox nöqtəsində ingilis dilini tədris edə bilmə imkanı yaradır.

PTE Academic and PTE Professional Presentations held at Azerbaijan University
Presentations of Pearson Test of English Academic (PTE Academic) and Pearson Test of English Professional (PTE Professional) were held at Azerbaijan University.
The presentation was conducted by Rufat Abdullayev, the Project Development Manager of Oxbridge Educational Services, which is the partner of the world’s leading learning company Pearson-in Country.
The head of the Foreign Languages Department of Azerbaijan University, Ph.D.Samira Mammadova, colleagues of the department and students scoring high results in the Placement Test attended the presentation.
While the students participated at “PTE Academic”, the teachers attended the presentation of “PTE Professional”
It should be noted that Azerbaijan University has been approved as PTE (Pearson Test of English) General English Exam Sub Center. PTE Academic is accepted as an international test for students such as IELTS and TOEFL. However, the "PTE Professional" test is considered for teachers. This certificate gives you the opportunity to teach English in many parts of the world.