Azərbaycan Universitetində videodərslərə start verilib
Koronavirus (COVİD - 19) infeksiyasının ölkə ərazisində yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması məqsədilə Nazirlər Kabinetinin 2 və 7 mart 2020 tarixli sərəncamlarına uyğun olaraq Azərbaycan Respublikasının ərazisində fəaliyyət göstərən bütün təhsil müəssisələrində tədris və təlim-tərbiyə prosesinin müvəqqəti dayandırılması və bununla bağlı bütün tədbirlərin təxirə salınması ilə əlaqədar olaraq tələbələrin dərs prosesindən kənar qalmaması üçün Azərbaycan Universitetində videodərslərə start verilib.
Videodərslərdə mart ayında buraxılmış dərslərin başlıca tezisləri tələbələrə təqdim olunur, mühazirələrin tam mətni isə onların elektron poçt ünvanlarına göndərilir.  Videoçəkilişi aparılan dərsləri universitetin rəsmi youtube səhifəsindən izləmək mümkündür.

Video lessons started at Azerbaijan University
To prevent the threat of coronavirus (COVID - 19) infection in the country, in all educational institutions operating in the Republic of Azerbaijan, the educational process suspended under the order from the Cabinet of the Ministers dated March 2 and 7, 2020, and all events in this regard postponed. Video lessons started at Azerbaijan University so that students do not leave out of the teaching process.
In these video lessons, the key messages of lessons released in March have presented to the students, and the full text of the lectures sent to their e-mail addresses. You can watch video lessons on the official youtube page of the university.