Azərbaycan Universitetində “Xocalı soyqırımı obyektivlərdə” sərgisi açılıb
Azərbaycan Universitetində 1992-ci il fevralın 25-dən 26-na keçən gecə Ermənistan Silahlı Qüvvələri tərəfindən Rusiyanın 366-cı motoatıcı alayının iştirakı ilə mühasirədəki Xocalı şəhərini işğal edərkən dinc Azərbaycanlı əhaliyə qarşı törədilmiş soyqırımının 30-cu ildönümünə həsr olunmuş “Xocalı soyqırımı obyektivlərdə” sərgisi açılıb. Sərgidə yerli və xarici fotoqraf və jurnalistlərin Xocalı və Ağdamda çəkdikləri şəkillər nümayiş olunur.
Sərgidə nümayiş olunan əsərlərdə soyqırımın miqyası və təfərrüatları, dinc əhaliyə qarşı xüsusi amansızlıqla törədilmiş misli görülməmiş qəddarlıq, vəhşilik və cinayətlər barədə fraqment və faktlar öz əksini tapıb.

Khojaly genocide in Lens " exhibition was launched at Azerbaijan University
On the night of February 1992 to February 25-26, the Armenian Armed Forces with the participation of the 366th Motorized Rifle Regiment of Russia, an “Khojaly genocide in the lens” dedicated exhibition to the 30th anniversary of the genocide committed against the peaceful Azerbaijani population while occupying the besieged Khojaly city was opened at Azerbaijan university.
The pictures taken by the local and foreign photographers and journalists in Khojali and Aghdam are demonstrated in the exhibition.
The works displayed at the exhibition include fragments and facts about the scale and details of the genocide, unprecedented cruelty, atrocities and crimes committed against civilians with special cruelty.