Azərbaycan Universitetindən tələbələrə sosial dəstək
Azərbaycan Universiteti tələbələrinin sosial həyatının da qayğısına qalır. Belə ki, universitet  tərəfindən 2018/2019-cu tədris ilində bakalavriat pilləsinə qəbul olan tələbələr üçün sosial dəstək paketi hazırlanıb.
Buna görə, Universitetə hər ixtisas üzrə ən yüksək bal toplayaraq qəbul olan tələbələr birinci tədris ili üçün ictimai nəqliyyatda gediş haqqı ilə təmin ediləcəklər. Digər yandan, cari tədris ilində Azərbaycan Universitetinə qəbul olan bütün tələbələr “AtaSığorta” tərəfindən sığortalanacaqlar.
Tələbələrin müvafiq elektron ödəniş kartları və sığorta sənədləri Azərbaycan Universiteti rektorunun I kurs tələbələri ilə görüşündə onlara təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti haqqında ətraflı məlumat almaq istəyən abituriyent və valideynlər “Açıq qapı” günlərində iştirak edə bilərlər. “Açıq qapı” günləri 13 avqust tarixində yekunlaşacaq.

Social support for students by Azerbaijan University
Azerbaijan University cares about the social life of its students as well. Thus, a social support package has been developed by the university for students admitted to the undergraduate degree program in the 2018/2019 academic year.
Therefore, students admitted to the University with the highest scores on each specialty will be provided with public transport fare for the first academic year.
On the other hand, all students admitted to Azerbaijan University in current academic year will be insured by “AtaSighorta”
Relevant electronic payment cards and insurance documents of the students will be presented to them at the meeting with the first year students of the rector of Azerbaijan University.
Note that applicants and parents who want to get detailed information about Azerbaijan University can participate in "Open Doors" days. “The Open Doors” Days will end on August 13.