Abituriyentlər üçün Azərbaycan Universitetinə virtual infotur təşkil olunub
Sabunçu Gənclər Evinin təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan universitetlərinə virtual infotur” layihəsinin iyirminci qonağı Azərbaycan Universiteti olub.  Virtual infotur zamanı abituriyent, valideyn, müəllim və tələbələrə universitetin tanıtım filmi nümayiş olunub, universitetin fəaliyyəti, tədris olunan və qəbul aparılan ixtisasların mahiyyəti və xarakteristikası, karyera imkanları, tələbələr üçün yaradılan imkanlar haqqında məlumat, ixtisas və universitet seçimi ilə bağlı tövsiyələr verilib.
İnfoturda İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev, İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Lalə Dilənova və universitetin tələbəsi Elimxan Əliyev izləyiciləriə bələdçilik edib, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
İnfotur Sabunçu Gənclər Evinin Facebook səhifəsində canlı yayımlanıb.
Qeyd edək ki, infoturun məqsədi iştirakçıların ixtisas və universitet seçimlərini düzgün etmələrinə, onların daxil olmaq istədikləri ali təhsil müəssisələrinin ixtisaslaşdığı istiqamətlər, tələbələr üçün yaradılan şərait və imkanlar barədə ətraflı məlumatlandırılmasına töhfə verməkdir. Azərbaycan universitetlərinə virtual infotur iyunun 1-dən 30-dək Sabunçu Gənclər Evinin “Facebook” səhifəsində (https://www.facebook.com/sabunchu.ge/) canlı yayımlanacaq.

A virtual info tour to Azerbaijan University has been organized for entrants
Azerbaijan University was the twentieth guest of the "Virtual info tour to Azerbaijani universities" project that had been organized by Sabunchu Youth House. During the virtual info-tour, the entrants, the parents, the teachers and the students were shown the university’s introductory film , were provided with the information about the university's activities, the nature and characteristics of the specialities , career opportunities, opportunities for students, recommendations on specialities and university choice.
Dean of the Faculty of Information and Communication Technologies Asif Pashayev, Head of the Public Relations Department Lala Dilanova and university student Elimkhan Aliyev guided the participants and answered their questions.
There was a live broadcast of the info-tour on the Facebook page of Sabunchu Youth House.
It should be noted that the purpose of the info-tour is to help participants to make the right choice of speciality and university, to inform them in detail about the specialties of the higher education institutions that they want to enter, the conditions and opportunities created for students.
There will be a live broadcoast of the virtual info-tour to Azerbaijani universities on the Facebook page of the Sabunchu Youth House (https://www. Facebook.com/sabunchu.ge/) from June 1 to June 30