Azərbaycan Universitetinin XXIV buraxılış Məzun Günü keçirilib
Azərbaycan Universitetinin 2017/2018-ci tədris ili məzunlarına həsr olunmuş XXIV buraxılış Məzun Günü “Excelsior Hotel&Spa Baku”da keçirilib.
Tədbirin rəsmi hissəsi Dövlət Himninin və Azərbaycan Universiteti himninin səsləndirilməsi ilə başlayıb. Universitetin rektoru Səadət Əliyeva, elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov, Xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova çıxış edərək məzunları təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıblar. Çıxışlarda qeyd olunub ki, ölkənin ali təhsil məkanında xüsusi çəkisi ilə fərqlənən Azərbaycan Universiteti 24-cü dəfədir ki, öz məzunlarını iş dünyasına yola salır. Vurğulanıb ki, universitet heyəti və müəllimlər məzunların onlara göstərilən etimadı iş həyatında öz fəaliyyətləri ilə doğruldacaqlarına, doğma vətənimizn adını daşıyan Azərbaycan Universitetinin adını daim uca tutacaqlarına və layiqincə təmsil edəcəklərinə, ölkəmizin qüdrətlənməsi naminə çalışacaqlarına, onun hərtərəfli inkişafına öz töhfələrini verəcəklərinə əmindirlər.
Rəsmi hissədə universiteti yüksək göstəricilərlə bitirənlərə Azərbaycan Universiteti rektorunun fəxri fərmanları təqdim olunub. Universitetdən 95.17 orta müvəffəqiyyət göstəricisi birinciliklə məzun olan Vəfa Axundova məzunlar adından çıxış edib, öz şəklini “Azərbaycan Universitetinin fəxrləri” lövhəsinə yerləşdirib.
Rəsmi hissənin ardından açıq havada məzunların papaqatma mərasimi keçirilib. Tədbir Murad Arif konserti və DJ proqramı ilə davam edib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetinin bu il bakalavriat və magistratura pillələri üzrə ümumilikdə 215 məzun bitirir. Onlardan 11-nə Azərbaycan Universiteti rektorunun fəxri fərmanı təqdim olunub.

XXIV Graduation Day was held at Azerbaijan University
The XXIV Graduation Day dedicated to the graduates of the 2017/2018 of Azerbaijan University was held at Excelsior Hotel & Spa Baku.
The official part of the event started with the performance of the National Anthem and Azerbaijan University Anthem. The Rector of the University Saadat Aliyeva, Vice rector for Science Yusif Gasimov, Head of Foreign Languages Department Samira Mammadova congratulated the graduates and wished them success. It was noted in the speeches that Azerbaijan University, distinguished by its specific weight in the country's higher education institution, for the 24th time, introduces its graduates to the business world.
It was emphasized that the university staff and teachers are convinced that the graduates will be able to validate their work with their activities in life, to constantly name and dignify the name of Azerbaijan University which is named after our homeland, to work for the sake of strengthening our country and its comprehensive development.
Honorary decrees of the rector of Azerbaijan University were presented to the graduates of the university in the official part. Vafa Akhundova, who graduated from the university with a 95.17 average success indicator delivered a speech on behalf of the graduates and placed her own picture on the board of "Honors of Azerbaijan University"
Following the official part, throwing graduation caps ceremony of the students was held in the open air. The event continued with Murad Arif’s concert and DJ program.
It should be noted that this year overall 215 graduates are graduating from bachelor and master levels of Azerbaijan University. 11 of them have been awarded the honorary decree of the rector of Azerbaijan University.