Azərbaycan Universitetinin 7 tələbəsi payız semestrini xaricdə oxuyur
Azərbaycan Universitetinin 7 tələbəsi 2017/2018-ci tədris ilinin payız semestri üçün xarici tərəfdaş universitetlərdən dəvət alıb.
Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbəsi Hafizə Əsədullazadə payız semestrini Polşanın Krakov İqtisadiyyat Universitetində oxuyur. “Erasmus+” mübadilə proqramı ilə bu ölkəyə gedən Hafizə Əsədullazadə Marketinq ixtisası üzrə (MBA) II kurs tələbəsidir.
Fakültənin 3 tələbəsi bu semestri Türkiyənin Anadolu Universitetində oxuyur. Ülkər Məmmədova (Maliyyə - MBA, II kurs), Elvira Seyidova (Menecment – BBA, III kurs) və Əfsanə Abdulhəsənova da (Maliyyə - BBA III Kurs) “Erasmus+” mübadilə proqramı ilə qardaş ölkəyə gediblər.
Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin 3 tələbəsi isə təhsilini payız semestrində Almaniyanın Koblenz Universitetində davam etdirir. Zernur Hacıyeva (Menecment - MBA, II kurs), Elvin Əvəzzadə (Mühasibat uçotu və audit – BBA, IV kurs) və Hüsniyyə Hüseynova (Maliyyə- BBA, IV kurs) DAAD - Alman Akademik Mübadilə Proqramı ilə bu ölkəyə yollanıb.
Tələbələr təhsil aldıqları dövrdə tam təqaüdlə (hər ay üçün 800 avro) təmin olunublar, eyni zamanda yol xərcləri qarşılanır. Tələbələrin xarici tərəfdaş universitetlərdə əldə etdikləri kreditlər Azərbaycan Universiteti tərəfindən müvafiq qaydada tanınacaq.

Seven students of Azerbaijan University are studying fall semester abroad
Seven students of Azerbaijan University have been invited to foreign partner universities for studying fall semester of  2017/2018 academic year.
The student of the School of Business and Economics Hafiza Asadullazade is studying fall semester at Cracow University of Economics in Poland. Hafiza Asadullazada is a 2nd year student of Marketing speciality (MBA) who has gone to this country with “Erasmus+” Exchange Program.
Three students of the Faculty are studying this semester at Anadolu University. Ulkar Mammadova (Finance - MBA, II course), Elvira Seyidova (Management - BBA, III course) and Afsanna Abdulhasanova (Finance - BBA III Course) have gone to brother country with Erasmus + Exchange Program.
Three students of the School of Business and Economics continue their education for fall semester at the University of Koblenz in Germany. Zernur Hajiyeva (Managment MBA, II course), Elvin Avazzade (Accounting and Audit - BBA, IV course) and Husniya Huseynova (Finance - BBA, IV course) have gone to this country with the DAAD (German Academic Exchange Program).
Our students are provided with a full scholarship (800 euros per month) for the period they are studying, at the same time travel expenses are met. The credits obtained by the students at foreign partner universities will be recognized by Azerbaijan University.