Azərbaycan Universitetinin bir qrup tələbəsi yaz semestrini Türkiyədə oxuyacaq
Azərbaycan Universiteti Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin ingilisdilli ixtisaslarda təhsil alan beş nəfər tələbəsi 2016/2017-ci tədris ilinin yaz semestrini Türkiyə respublikasının Anadolu Universitetində oxuyacaq.
Nail Sadıqov (Maliyyə, IV kurs), Mehparə Cəfərova (Dünya iqtisadiyyatı, III kurs), Turan Nurməmmədova (Dünya iqtisadiyyatı, III kurs), Tərlan Rüstəmov (Maliyyə, III kurs) və Nuranə Abdullayeva (Mühasibat uçotu və audit, III kurs) “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində bu universitetdə oxuma hüququ əldə ediblər.
Tələbələrimiz təhsil aldıqları dövrdə tam təqaüdlə (hər ay üçün 800 avro) təmin olunacaq, eyni zamanda xərcləri qarşılanacaq. Tələbələrin Anadolu Universitetində əldə etdikləri kreditlər Azərbaycan Universitetində müvafiq qaydada tanınacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti mübadilə proqramlarında fəal iştirak edir. Tələbə mübadilə proqramları ilə bağlı əlaqələndiricilik məsələləri Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi tərəfindən icra olunur.

A group of students of Azerbaijan University will study in Turkey for spring semester
In spring semester of 2016/2017 academic year, 5 English medium students of the School of Business and Economics of Azerbaijan University will study  in Anadolu University of the Republic of Turkey.
Nail Sadigov (Finance, 4th year), Mehpara Jafarova (World Economy, 3rd year), Turan Nurmammadova (World Economy, 3rd year), Tarlan Rustamov (Finance, 3rd year) and Nurana Abdullayeva (Accounting and Audit, 3rd year) have gained the right to study at Anadolu University within the framework of " Erasmus + " exchange program.
Sudents will be provided the full scholarship (800 euros per month) and have their travel expenses covered. Credits which students will obtain for subjects covered at Anadolu University will be recognized in Azerbaijan University accordingly.
Generally, Azerbaijan University is actively involved in exchange programs. Student exchange programs and coordination matters are dealt with by the International Relations department.