Azərbaycan Universitetinin 2 tələbəsi yaz semestrini Almaniyada oxuyur
Azərbaycan Universitetinin 2 tələbəsi – Azər Rzayev və Mir Murad Sadıxov “Erasmus+” tələbə mübadilə proqramı xətti ilə Almaniyada təhsillərini davam etdirirlər. Azər Rzayev kompüter mühəndisliyi ixtisası üzrə magistratura birinci kurs, Mir Murad Sadıxov isə MBA proqramı (mühasibat uçotu) üzrə ikinci kurs tələbəsidir.
Tələbələrimizin xaricdə təhsili koronavirus pandemiyası ilə bağlı yaranmış olduqca təhlükəli və riskli dövrə təsadüf edir. Ekstermal vəziyyətin səbəb olduğu çətinliklərə baxmayaraq onlar Remagen şəhərində məhsuldar və maraqlı tələbəlik həyatı keçirirlər. Tələbələrimizə uğurlar arzulayır və xatırladırıq ki, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi "Erasmus+" tələbə mübadilə proqramı çərçivəsində Almaniyanın Koblenz Universitetinə növbəti dəfə tələbə qəbulu elan edir.
2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrində təhsilini Almaniyada davam etdirmək istəyən İngilis dili bilikləri yüksək, GPA balı 2.5-in üzərində olan və aktiv sosial fəaliyyət göstərən tələbələr Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə müraciət edə bilərlər. Müraciət üçün son tarix 12 may 2021-ci ildir. Daha ətraflı məlumat almaq istəyən tələbələr 055 220 40 53 nömrəli telefon ilə əlaqə saxlaya bilərlər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti “Erasmus+” Beynəlxalq Kredit Mobilliyi Proqramı ilə əməkdaşlığa 2015-ci ildə başlayıb. Proqram əməkdaş universitetlər arasında tələbə, akademik və inzibati heyətin mübadiləsini həyata keçirir. Mübadilə proqramı ilə xaricə göndərilən bütün tələbələr aylıq 840 avro məbləğində təqaüd və yol xərci ilə təmin olunurlar. Həmin tələbələrin təhsil aldıqları dövrdə qazandıqları kreditlər daha sonra Azərbaycan Universitetinə transfer olunur. Onlar xarici tərəfdaş universitetlərdə beynəlxalq təcrübə və elm ocaqları ilə qaynayıb-qarışmaqla yanaşı, müxtəlif xalqların mədəniyyəti ilə də tanış olur, ən əsası isə ingilis dilini inkişaf etdirmək istiqamətində zəngin təcrübə əldə edirlər.

Two students of Azerbaijan University are studying the summer term in Germany
Two students of Azerbaijan University - Azer Rzayev and Mir Murad Sadikhov continue their education in Germany through the "Erasmus + " student exchange program. Azer Rzayev is a first-course master's student in computer engineering, and Mir Murad Sadikhov is a second-course student in the MBA program (accounting). The education of our students abroad coincides with a very dangerous and risky period associated with the coronavirus pandemic. Despite the difficulties caused by the extreme situation, they live a productive and interesting student life in Remagen.
We wish success to our students and remind you that the Department of International Relations announces the next admission of students to the University of Koblenz, Germany within the framework of the "Erasmus +" student exchange program. Students with a high level of English language proficiency, a GPA score of over 2.5 and active social activities who wish to continue their education in Germany in the fall semester of the 2021/2022 academic year can apply to the International Relations Department. The deadline for applications is May 12, 2021. Students who want to get more information can contact 055 220 40 53. It should be noted that the University of Azerbaijan started cooperation with the Erasmus +
International Credit Mobility Program in 2015. The program exchanges students, academic and administrative staff between partner universities.
All students sent abroad through the exchange program are provided with a monthly scholarship of 840 euros and travel expenses. The loans earned by these students during their studies are then transferred to the University of Azerbaijan. In addition to interacting with international experience and scientific institutions in foreign partner universities, they also get acquainted with the culture of different nations, and most importantly, gain rich experience in the development of the English language.