Azərbaycan Universitetinin müəllimi Xorvatiyanın Dubrovnik Universitetində mühazirə oxuyub
Azərbaycan Universitetinin müəllimi Elvin Hacıyev “Erasmus+”  mübadilə proqramı çərçivəsində Xorvatiyanının Dubrovnik Universitetində səfərdə olub.
Dubrovnik Universitetinin tədris proqramına uyğun olaraq Universitetinin müəllimi Meri Suman Tolic ilə Azərbaycan Universitetinin müəllimi Elvin Hacıyev tələbələrə “Public Sector Auditing” modulu üzrə “Dövlət sektorunun auditi”, “Səmərəlilik auditi” “Audit fəaliyyətinin əsasları”, “Daxili və kənar audit” və “Daxili nəzarət sisteminin qiymətləndirilməsi” mövzuları üzrə mühazirə oxuyublar. Dərslərdə nəzəri müddəalarla yanaşı praktik nümunələr, o cümlədən Azərbaycan Respublikasında dövlət sektorunun auditi sahəsində əldə olunmuş nailiyyətlər barədə tələbələrə məlumat verilib.
Bununla yanaşı, tədrisin təkmilləşdirilməsi və Avropa təhsil sisteminə inteqrasiyası məqsədilə Dubrovnik Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr və layihələrin araşdırılması idarəsinin müdiri Sandra Memunik və İqtisadiyyat və biznesin iqtisadiyyatı kafedrasının müdiri Katiya Voyvodic ilə görüşlər keçirilib, fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşdə universitetlər arasında əməkdaşlığın davam etdirilməsinin və müəllim-tələbə mübadiləsinin hər iki Universitet üçün əhəmiyyəti vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Dubrovnik Universitenin nümayəndələri Sandra Memunik, Katiya Voyvodic və Meri Suman Tolicin “Erasmus+Staff Exchange” Proqramı çərçivəsində Azərbaycan Universitetinə səfəri planlaşdırılır.

A teacher of Azerbaijan University delivered a lecture at the University of Dubrovnik, Croatia
Elvin Hajiyev, a lecturer at Azerbaijan University, visited the University of Dubrovnik in Croatia within the framework of Erasmus + exchange program on May 7-10, 2018.
According to the curriculum of the University of Dubrovnik, the teacher of the University, Mary Suman Toll and the teacher of Azerbaijan University Elvin Hajiyev delivered a lecture on "Public Sector Audit", " Audit Effectiveness ", "Basis of Audit Activity", "Internal and external audit" and "Evaluation of the internal control system" on the "Public Sector Auditing" module to the students. Along with the theoretical examples, the students were informed about the practical examples, including achievements gained in public sector audit in the Republic of Azerbaijan, and were welcomed by them.
At the same time, meetings were held with Sandra Memunik, Head of International Relations Department and Projects Research at the University of Dubrovnik, and Katiya Voyvodic, Head of Economy and Business Economics Department, to further improve the curriculum and integrate into the European education system. The continuation of cooperation between the universities and the importance of teacher-student exchanges for both universities were mentioned.
Note that University of Dubrovnik’s representatives Sandra Memunik, Katia Voyvodic and Mary Suman Tolic have expressed their interest to visit Azerbaijan University and learn the University's experience within the “ERASMUS + Staff Exchange” program.