Azərbaycan Universitetinin nəzdində magistraturaya hazırlıq kursu fəaliyyət göstərir
Artıq ikinci ildir ki, Azərbaycan Universitetinin nəzdində magistraturaya hazırlıq kursu fəaliyyət göstərir. Birinci ilində uğur faizi 70 olan kursun keçən ilki iştirakçılarından Əsmər Quliyeva, Nigar Abdullayeva, Bahar Həsənli Azərbaycan Universitetinin, Səbinə İsgəndərli Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin, Elnarə İsgəndərova Odlar Yurdu Universitetinin magistratura proqramlarına qəbul olub.
Bu il açılan I mərhələ hazırlıq qrupuna qeydiyyat artıq yekunlaşıb və dərslər başlayıb. Magistratura I mərhələ hazırlıq kursu informatika, məntiq, xarici dil (ingilis və rus dilləri) fənlərini əhatə edir və Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən tərtib olunan proqrama tam uyğun şəkildə keçirilir.
Dərsləri 1-10 nəfərlik qruplarda magistratura hazırlığı üzrə uzun müddətli təcrübəsi olan peşəkar müəllim heyəti - Azərbaycan Universiteti İKT fakültəsinin dekanı Asif Paşayev, Riyaziyyat – informatika kafedrasının müəllimi Nigar Rzayeva və Xarici dillər kafedrasının müəllimi Könül Məmmədova aparır.

It is already the second year that Azerbaijan University organizes preparatory courses for admission to master’s program. In the first year of the course, 70 % of applicants passed exams successfully.
The registration to preparatory courses for the first stage has already completed and classes started. The preparatory course for Master level of the first stage covers the subjects as Foreign Language (English and Russian), Logics, Informatics and the classes are conducted according to the program designed by State Examination Center.
The classes, consisting of 1-10 students, are conducted by specialists – Asif Pashayev, the dean of the School of IT of Azerbaijan University; Nigar Rzayeva, the lecturer of Mathematics and Informatics Department and Konul Mammadova, the instructor of Foreign Languages Department who have long-term experience in preparing  applicants for admission to master’s program.