Azərbaycan Universitetinin tələbələri innovasiya həftəsində iştirak ediblər
Azərbaycan Universitetinin dövlət və bələdiyyə idarəetməsi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının müəllimi Zeynəb Qiyasovanın təşəbbüsü ilə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Heydər Əliyev Mərkəzi ilə birgə keçirdiyi “InnoWeek – İnnovasiya həftəsi”ndə iştirak ediblər.
Heydər Əliyev Fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, İnnovasiyalar Agentliyi, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramı, “Azercell” və “Microsoft” şirkətləri ilə birgə reallaşdırdığı layihə çərçivəsində təşkil olunan yüksək texnologiyalar, innovasiyalar sahəsində ən son yeniliklərin əks olunduğu konfrans, forum və sərgilərdə iştirak edən tələbələrimiz həmçinin “Roboday” festivala da ziyarətçi kimi qatılıb.
Tələbələr həmçinin təşkilati heyətin dəvəti ilə “InnoWeek – İnnovasiya həftəsi”nin “Eurasia Innovation Day” konfransında da izləyici kimi iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, “InnoWeek – İnnovasiya həftəsi” layihəsi çərçivəsində yüksək texnologiyalar, innovasiyalar sahəsində ən son yeniliklərin əks olunduğu konfrans, forum və sərgilər təşkil olunub.

Students of Azerbaijan University participated in the Innovation Week
The Students of Public and Municipal Administration of Azerbaijan University took part in “InnoWeek - Innovation Week” on the initiative of Zeynab Giyasova, a teacher of the Department of Finance and Economics. It is organized by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies in cooperation with the Heydar Aliyev Center.
Our students participating in conferences, forums and exhibitions on the latest high-tech innovations in the framework of a joint project of the Heydar Aliyev Foundation with Regional Development Public Association, The Youth Fund of the Republic of Azerbaijan, The Agency of Innovations, United Nations Development Program, Azercell and Microsoft, also attended the “Roboday” Festival.
The students also participated in the Eurasia Innovation Day conference of InnoWeek - Innovation Week being the guests of the organizational team.
It should be noted that conferences, forums, and exhibitions reflecting the latest innovations in high technology and innovation were organized within the framework of the project "InnoWeek - Innovation Week".