Azərbaycan Universitetinin tələbələri PTE imtahanında iştirak edib
Azərbaycan Universitetinin tələbələri - Elmixan Əliyev (Maliyyə, IV kurs), Nicat Zeynalov (Maliyyə, IV kurs) və  İslam Şirəliyev (Tərcümə, ingilis dili, III kurs) PTE (Pearson Test of English) beynəlxalq dil sertifikatının Level 4 “Advanced” səviyyəsini təmin etmək məqsədilə keçirilmiş imtahanda iştirak edib. Əldə olunacaq göstərici beynəlxalq imtahanların ekvivalentliyi üzrə C1= IELTS 7.5 və ya TOEFL 102-109-a bərabər olacaq.
Imtahan danışıq (speaking) və yazı (writing) hissələri olmaqla  2 mərhələdən ibarət olub.  Təlimlərin və imtahanın xərcləri Azərbaycan Universiteti tərəfindən qarşılanıb.
Beynəlxalq sertifikatların geniş karyera imkanlarını, daxili və xarici əmək bazarında qazandırdığı üstünlükləri nəzərə alan Azərbaycan Universiteti öz tələbələrinə bu sertifikatları əldə etmək üçün geniş imkanlar yaradır. PTE (Pearson Test of English)  IELTS və TOEFL ilə yanaşı ingilis dili biliyini beynəlxalq səviyyədə təsdiq edən ən məşhur sertifikatlardan biri olub, bir-biri ilə sıx bağlı 6 pillədən ibarətdir.  Testlər tələbələr üçün münasib olan təqvimə əsasən ildə dörd dəfə keçirilir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti  PTE-nin imtahan alt mərkəzi kimi təsdiq olunub. Universitetin bu sertifikatın təlimlərini və imtahanlarını təşkil etmək hüququ var.

Students of Azerbaijan University participated the PTE exam
Students of Azerbaijan University - Elmikhan Aliyev (Finance, 4th year), Nijat Zeynalov and Islam Shiraliyev (Translation, English, 3rd year) took part in the PTE (Pearson Test of English) Level 4 "Advanced" exam . The result will be C1 = IELTS 7.5 or TOEFL 102-109 on the equivalence of international exams.
The exam consisted of 2 stages, including speaking and writing. The cost of trainings and exams was covered by the Azerbaijan University.
Taking into account the wide career opportunities of international certificates and the advantages they bring to the domestic and foreign labor markets, the
Azerbaijan University provides opportunities for its students to obtain these certificates. Along with IELTS and TOEFL, PTE (Pearson Test of English) is one of the most popular certificates of English language proficiency at the international level and consists of 6 closely related steps. Tests are held four times a year according to a suitable calendar for students.
It is noted that the Azerbaijan University has been approved as the examination sub-center of PTE. The University has the right to organize trainings and examinations for this certificate.