Azərbaycan Universitetində 2023-cü ildə 3 elmi konfrans keçiriləcək
Azərbaycan Universitetində 2023-cü ildə 2-si beynəlxalq, 1-i isə respublika miqyaslı olmaqla 3 elmi konfransın keçirilməsi nəzərdə tutulur.
10 mart 2023-cü ildə keçiriləcək Gənc tədqiqatçıların VI elmi konfransının məqsədi ölkənin müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, əldə olunan elmi nailiyyətləri və təcrübələri paylaşmaqdır. Gənc alim və tədqiqatçılar iqtisadiyyat, humanitar, sosial elmlər və ikt sahələri üzrə tezislərini  10 fevral 2023-cü il tarixinədək genc.tedqiqatci@au.edu.az ünvanına göndərə bilərlər.
Konfransın səhifəsinə keçid: https://au.edu.az/az/confrances/genc_tedqiqatcilarin_altinci_respublika_elmi_konfransi
“Heydər Əliyev və Türk Dünyası” beynəlxalq konfransının 12 may 2023-cü il tarixində keçirilməsi planlaşdırılır. Konfrans, Azərbaycan xalqının ulu öndəri Heydər Əliyevin ümumtürk birliyi, azərbaycançılıq, türkçülük məfkurəsinin yaradılması istiqamətində xidmətlərinin, Azərbaycan Respublikasının Türkiyə və Mərkəzi Asiyanın Türk respublikaları ilə əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi uğrunda fəaliyyətinin araşdırılması məsələlərinə həsr edilir. Konfransda həmçinin Heydər Əliyev şəxsiyyətinin Türk dünyası ədəbiyyatında, mədəniyyət və incəsənət abidələrində bədii obrazı ilə bağlı məruzələrin dinlənilməsi nəzərdə tutulub. Konfransa tezislərin son təqdim edilmə tarixi  12 Aprel 2023-cü ildir.
Konfransın səhifəsinə keçid: https://au.edu.az/az/confrances/heyder_eliyev_ve_turk_dunyasi_elmi_konfransi
“International Conference on Social Work & Social Research” beynəlxalq konfransı isə Azərbaycan Universiteti, Sosial Tədqiqatlar Mərkəzi (Azərbaycan) və Sakarya Universiteti (Türkiyə) ilə birlikdə təşkil edilir. 24-25 noyabr 2023-cü il tarixlərində keçiriləcək konfransın məqsədi bu sahədə çalışan tədqiqatçıların sosial iş və sosial siyasət sahəsindəki aktual məsələlərin müzakirəsinə qoşulması, əhalinin müxtəlif kateqoriyalarının sosial və psixoloji səviyyəsinin yüksəldilməsinə yönəlmiş müasir texnologiyaların, sosial təcrübələrin hazırlanması və tətbiqi sahəsində təcrübə mübadiləsidir. Tezislərin göndərilməsi üçün son tarix 20 oktyabr 2023-cü ildir.

3 scientific conferences will be held at Azerbaijan University in 2023
Azerbaijan University plans to hold 3 scientific conferences in 2023: 2 international and 1 national level.
The purpose of the 5th Scientific Conference of Young Researchers, which will be held on March 10, 2023, is to bring together young researchers working at various universities, academies, and research institutes of the country to exchange scientific achievements and experience. Young scientists and researchers can send their dissertations in economics, humanities, social sciences, and ICT to genc.tedighiatci@au.edu.az until February 10, 2023.
https://au.edu.az/az/confrances/genc_tedqiqatcilarin_altinci_respublika_elmi_konfransi
The international conference “Heydar Aliyev and the Turkic World” is planned to be held on May 12, 2023. The conference is devoted to the issues of studying the merits of the great leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev in creating the ideology of all Turkic people’s unity, Azerbaijanism, and Turkism, and to issues of studying activities of the Republic of Azerbaijan to strengthen relations with Turkey and the Turkish republics of Central Asia. It is also planned to hear reports on the artistic image of Heydar Aliyev in literature, monuments of culture, and art of the Turkic world at the conference. The deadline for submitting the conference papers is April 12, 2023.
https://au.edu.az/az/confrances/heyder_eliyev_ve_turk_dunyasi_elmi_konfransi
The International Conference on Social Work & Social Research is being organized together with Azerbaijan University, Social Research Center (Azerbaijan), and Sakarya University (Turkey). The purpose of the conference, which will be held on November 24-25, 2023, is the participation of researchers working in this field in the discussion of topical issues in the field of social work and social policy, exchange experience in the development and implementation of modern technologies, social practices aimed at improving the socio-psychological level of various categories of the population. The deadline for submitting the conference papers is October 20, 2023.