Azərbaycan Universiteti Beynəlxalq Sosial İşçilər Federasiyasına üzv olub
Azərbaycan Universiteti Beynəlxalq Sosial İşçilər Federasiyasına (International Federation of Social Workers / IFSW) üzv olub. Azərbaycan Sosial İş İctimai Birliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində baş tutan üzvlük, sosial iş sahəsində daha geniş əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasını hədəfləyir.
Qeyd olunan üzvlük Azərbaycan Universitetinin dünya üzrə sosial iş praktikasına daxil olmasına imkan yaradır, həmçinin Azərbaycanın sosial iş sahəsindəki təcrübələrinin artırılmasına, dünya təcrübələri ilə birləşdirilməsinə, beynəlxalq sosial iş standartlarının ölkəmizdə tətbiqinə mühüm töhfələr verəcəkdir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində beynəlxalq təcrübə və metodologiyaların ölkə daxilində tətbiqinə başlanılması, sosial işçilərin peşə bacarıqlarının artırılması və sosial xidmətlərin keyfiyyətinin yüksəldilməsi məqsədilə tədbirlər planının  hazırlanması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti və “Sosial iş” İctimai Birliyi arasında yanvar ayında əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb.

Azerbaijan University Joins the International Federation of Social Workers
Azerbaijan University has become a member of the International Federation of Social Workers (IFSW). This membership, established within the framework of cooperation with the Azerbaijan Social Work Public Association, aims to expand collaborative ties in the field of social work.
This affiliation will enable Azerbaijan University to integrate into the global social work community and significantly contribute to enhancing Azerbaijan’s expertise in the field, as well as facilitate the incorporation of international best practices and standards into the country’s social work system.
As part of this collaboration, it is planned to start the application of international practices and methodologies throughout the country, to develop a roadmap to enhance the professional skills of social workers, and improve the quality of social services.
It is worth noting that in January, Azerbaijan University and the Social Work Public Association signed a Memorandum of Cooperation to strengthen their partnership in this domain.