Azərbaycan Universiteti yeni elmi jurnal təsis edib
Azərbaycan Universitetinin Elmi şurasının qərarı ilə yeni “Paradigma” elmi jurnalı təsis edilib. Jurnal magistrant və doktorantlar üçün nəzərdə tutulub.  Jurnalın məqsədi gənc tədqiqatçılara öz nəticələrini elmi ictimaiyyətə təqdim etmək üçün platforma təklif etməkdir. Jurnal multidissiplinardır, bir çox elm sahələrini əhatə edir və  ildə dörd dəfə çap olunacaq.
https://au.edu.az/az/publications/paradigma-jurnali
Bununla da universitetin elmi jurnallarının sayı 3-ə çatıb.
1997-ci ildən nəşr olunan “İpək yolu” jurnalı (ISSN 1810-911X) maliyyə və iqtisadiyyat sahəsində aparılan elmi-tədqiqat işlərinin nəticələrini özündə əks etdirən, ciddi rəyləşdirilmiş məqalələri dərc edən elmi jurnaldır. Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının  Azərbaycan Respublikasında dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlər siyahısına daxil olan jurnal “Index Copernicus”, “Erih PLUS”, “E-library” (РИНЦ) kimi indeksləmə bazalarına da daxil edilib.
https://au.edu.az/az/publications/ipekyolu-jurnali
2023-cü ildə təsis olunan “Social Issues” jurnalı isə sosial elmlər üzrə nəzəriyyələr, metodlar və onların tətbiqlərinə həsr olunmuş, rəyləşdirilən açıq elmi jurnaldır. Jurnal sosiologiya, mədəni antropologiya, etnoqrafiya, sosial coğrafiya, mədəniyyətşünaslıq, sosial siyasət, sosiolinqvistika və sosial tarix, gender tədqiqatları daxil olmaqla sosial elmlərin müxtəlif istiqamətləri üzrə, o cümlədən sosial iş və sosial iş təhsili məsələlərinə həsr edilmiş məqalələri də qəbul edir.

By decision of the Academic Council of Azerbaijan University, a new scientific journal titled “Paradigma” has been established. The journal is aimed at master's and doctoral students. The goal of the journal is to provide young researchers with a platform to present their scientific results to the academic community. The journal is interdisciplinary, covering many areas of science, and will be published quarterly.
The journal webpage link
https://au.edu.az/az/publications/paradigma-jurnali
Thus, the number of scientific journals of the university reached three.
The journal ‘Silk Road” (ISSN 1810-911X), which has been published since 1997, is a peer-reviewed scientific journal that publishes articles reflecting the results of scientific research in the fields of finance and economics. This journal, which is included in the list of periodical scientific publications recommended by the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan for the publication of primary dissertation results in Azerbaijan, is indexed in databases such as Index Copernicus, Erih PLUS, and E-library (RSCI).
https://au.edu.az/az/publications/ipekyolu-jurnali
The journal “Social Issues”, established in 2023, is a peer-reviewed open-access scientific journal dedicated to theories, methods, and their applications in the social sciences. The journal also publishes articles on various areas of social sciences, including sociology, cultural anthropology, ethnography, social geography, cultural studies, social policy, sociolinguistics, and social history, gender studies, as well as social work and education in social work.