Azərbaycan Universitetində “28 May-Müstəqillik Günü” ilə bağlı tədbir keçirilib
Azərbaycan Universitetində “28 May-Müstəqillik Günü” ilə bağlı tədbir keçirilib. Siyasi və ictimai elmlər kafedrası tərəfindən təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin (AXC) yaranması, fəaliyyəti, mövcud olduğu 23 ay müddətində dövlət quruculuğu sahəsində həyata keçirdiyi tədbirlərə nəzər salınıb. Qeyd olunub ki, AXC-nin yaradılması Azərbaycanın dövlətçilik tarixinin mühüm səhifələrindən biridir.
Diqqətə çatdırılıb ki, AXC-nin varisi olan müasir Azərbaycan dövləti artıq 33 ildir ki, müstəqillik yolunda inamla irəliləyir, onun ideallarını və yaratdığı zəngin dövlətçilik ənənələrini uğurla davam etdirir.  Cümhuriyyət qurucularının xidmətləri Azərbaycan dövləti və xalqı  tərəfindən hər zaman yüksək qiymətləndirilib. 2017-ci ildə Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyi haqqında” Sərəncam imzalayıb, 2018-ci il Azərbaycanda “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti İli” elan edilib. May ayının 28-i Azərbaycanda “Müstəqillik Günü” kimi təsbit olunub. Bu əlamətdar hadisə Azərbaycanda və onun hüdudlarından kənarda hər il böyük qürur hissi ilə və geniş şəkildə qeyd olunur.

An event related to “May 28 - Independence Day” was held at Azerbaijan University
An event related to “May 28 - Independence Day” was held at Azerbaijan University. In the event organized by the Department of Political and Social Sciences, the establishment and activities of the Azerbaijan Democratic Republic (ADR) and the measures implemented in the field of State Building within 23 months of its existence were reviewed. It was noted that the establishment of ADR is one of the important pages in the history of Azerbaijan's statehood.
It was noted that the modern Azerbaijani state, the successor of the ADR, has been confidently advancing on the path of independence for 33 years, successfully continuing its ideals and rich statehood traditions. The merits of the founders of the Republic have always been highly appreciated by the Azerbaijani state and people. In 2017, President Ilham Aliyev signed an order “On the 100th anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic”, and 2018 was declared the “Year of the Azerbaijan Democratic Republic” in Azerbaijan. May 28 has been established as “Independence Day” in Azerbaijan. This significant event is celebrated with great pride and widely every year in Azerbaijan and beyond.