Azərbaycan Universitetində ECAR layihəsi çərçivəsində növbəti görüş keçirilib
Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində növbəti görüş keçirilib. Görüşdə rektor Səadət Əliyeva layihə çərçivəsində Azərbaycan Universitetində görülən işlər barədə Milli Erasmus ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov, layihənin koordinatoru, Bakı Biznes Universitetinin Universitet-sənaye əməkdaşlığı şöbəsinin müdiri Gülşən Bayramova və Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor Eşqin Bayramova məlumat verib.
Ardınca Bakı Biznes Universitetinin əməkdaşları ümumilikdə layihənin gedişatı və görülmüş işlər haqqında məlumat veriblər. Daha sonra layihə çərçivəsində görüləcək işlərin növbəti müzakirəsi aparılıb.
Görüşdə Azərbaycan Universiteti rektorunun müşaviri, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin rəhbəri Nüşabə Quliyeva, elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov, İnsan resursları departamentinin müdiri Kamran Rzayev, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova və şöbənin mütəxəssisi Sevlan Qurbanova da  iştirak edib.
Qeyd edək ki, Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin koordinatoru Bakı Biznes Universitetidir. ECAR layihəsinin əsas məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq rektorlar konfransının yaradılması yolu ilə universitetlər və digər maraqlı tərəflər arasında milli şəbəkə və əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir. Layihədə Azərbaycandan 20, Avropadan 5 ali təhsil müəssisəsi və təşkilat iştirak edir. Layihə 14 iyul 2024-cü il tarixinə qədər uzadılıb.

The next meeting within the framework of ECAR project was held at Azerbaijan University
The next meeting was held within the framework of the Erasmus+ project “Establishment of Rectors Conference in Azerbaijan (ECAR)”, of which Azerbaijan University is a partner. At the meeting, rector Saadat Aliyeva informed the Head of National Erasmus+ Office Parviz Baghirov, the project coordinator, Director of the University-Industrial Cooperation Department of Baku Business University Gulshan Bayramova and Vice-Rector for International Relations Eshgin Bayramov about the work done at Azerbaijan University within the project.
Then the employees of Baku Business University gave information about progress of the project in general and the work done. Later, the next discussion of the work to be done within the project was held.
Advisor to the rector of Azerbaijan University, head of the International Magistrate and Doctoral Studies Center Nushaba Guliyeva, vice-rector for Scientific Affairs Yusif Gasimov, head of the Human Resources Department Kamran Rzayev, head of the International Relations Department Elmira Ismayilova and specialist of the Department Sevlan Gurbanova also attended the meeting.
It should be noted that the coordinator of the project implemented with the financial support of the European Commission is Baku Business University. The principal aim of the ECAR project, covering the period from 2021 to 2024, is to develop national networks and cooperation between universities and other stakeholders through the creation of a conference of rectors in accordance with national development strategies. 20 higher education institutions and organizations from Azerbaijan and 5 from Europe participate in the project. The project has been extended until July 14, 2024.