Azərbaycan Universitetində tələbələrin iş dünyasına çıxışının dəstəklənməsi məqsədilə növbəti “Karyera Günü” təşkil olunub. Universitetin Karyera İnkişafı Departamenti tərəfindən keçirilən tədbir tələbələrin müasir əmək bazarının tələbləri ilə yaxından tanış olmasına, eləcə də işəgötürənlərlə birbaşa ünsiyyət qurmasına imkan yaradıb.
Tədbirə müxtəlif profilli 40-a yaxın şirkət və qurum qatılıb. Onların arasında dövlət orqanları, özəl müəssisələr və təhsil şirkətləri yer alıb. İşəgötürənlər tələbələrə öz vakansiyalarını, həmçinin tələbələr üçün nəzərdə tutulan təcrübə və təqaüd proqramlarını təqdim ediblər.
Universitetin rektoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səadət Əliyeva stendləri ziyarət edib. Rektor tələbələrə təqdim edilən vakansiyalarla tanış olub, sərgidə iştirak edən təşkilat və şirkətlərin nümayəndələri ilə  söhbət edib, fikir mübadiləsi aparıb.
Şirkət və təşkilatların nümayəndələri, insan resursları üzrə menecerləri tələbələrin təqdim etdiyi CV və anketləri qəbul edib, onlara işə qəbul prosesinin mərhələləri, effektiv müraciət üsulları və iş müsahibələrinə hazırlıqla bağlı faydalı tövsiyələr verib, həmçinin sualları cavablandırıblar.
Qeyd edək ki, artıq ənənə halını almış “Karyera Günü” bu il doqquzuncu dəfə təşkil olunub. Tədbir, hər il olduğu kimi, bu dəfə də tələbə və məzunların real əmək bazarına inteqrasiyasını təşviq edən önəmli platformaya çevrilib.

Azerbaijan University recently held its traditional Career Day, aimed at supporting students as they embark on their professional journeys. Organized by the University’s Career Development Department, the event provided students with insights into the demands of today’s job market and offered direct networking opportunities with employers.
Approximately 40 companies and organizations from various sectors participated in the event, including government agencies, private enterprises, and educational institutions. Employers presented their current job openings as well as internship and scholarship programs available to students.
The University Rector, PhD in Philology Saadat Aliyeva, visited the stands to review the vacancies offered to students, engage in conversations with representatives of the participating organizations and companies, and exchange views.
Company and organization representatives, including HR managers, accepted CVs and application forms from students, provided valuable advice on different stages of the recruitment process, shared effective application and interview preparation techniques, and answered their questions.
It is worth noting that this year marked the ninth edition of the annual Career Day, which has become an important platform facilitating the integration of students and graduates into the real labor market.