Azərbaycan Universitetində “Poeziyada Sən” adlı şeir müsabiqəsi keçirilib
Azərbaycan Universitetində Humanitar və sosial elmlər fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə “Poeziyada sən” adlı şeir müsabiqəsi keçirilib. 16 tələbənin iştirak etdiyi müsabiqədə iştirakçılar münsiflər heyəti qarşısında öz şeirlərini səsləndiriblər.
Münsiflər heyətində Humanitar və sosial elmlər fakültəsinin dekanı Səfər Məmmədov, Tərcümə və filologiya kafedrasının müdiri Gülnar Rzayeva, kafedranın professoru Asif Hacıyev, kafedranın müəllimi Hüseyn Hüseynli, şair Şəhriyar Del Gerani təmsil olunub.
Münsiflər heyəti uzun və gərgin müzakirədən sonra qərarını açıqlayıb. Heyətin rəyi əsasında Dövlət və ictimai münasibətlər ixtisasının I kurs tələbəsi İslam Lətifzadə III yerə, Sosial iş ixtisasının I kurs tələbəsi Cansu Nəzərova II yerə, Beynəlxalq münasibətlər ixtisasının I kurs tələbəsi Aqil Nuriyev I yerə layiq görülüb. Müsabiqədə qaliblər, İslam Lətifzadə “Göz yaşı”, Cansu Nəzərova “Sənin üçün darıxmışam”, Aqil Nuriyev isə “Məhəbbətim” adlı şeiri ilə iştirak edib.

Azerbaijan University hosted the poetry contest “You in Poetry”
A poetry contest titled “You in Poetry” was held at Azerbaijan University, organized by the Student Scientific Society of the Faculty of Humanities and Social Sciences. Sixteen students participated in the event, performing their original poems before a jury.
The jury comprised Safar Mammadov, dean of the Faculty of Humanities and Social Sciences; Gulnar Rzayeva, head of the Department of Translation and Philology; Asif Hajiyev, professor at the Department; Huseyn Huseynli, lecturer; and Shakhriyar Del Gerani, a poet.
After extensive and heated discussions, the jury announced the results. Based on jury opinion: Islam Latifzade, a first-year student in State and Public Relations, secured third place with his poem “Tears”, Jansu Nazarova, a first-year student in Social Work, earned second place with her poem “I Miss You”, and Aqil Nuriyev, a first-year student in International Relations, took first place with his poem “My Love”.