Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi xaricdə təhsil mövzusunda təqdimat keçirib
Azərbaycan Universiteti Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi tərəfindən xaricdə təhsil və mübadilə proqramları haqqında təqdimat keçirilib. Tədbirdə iştirakçılara Azərbaycan Universitetinin əməkdaşlıq etdiyi universitetlər, qoşulduğu mübadilə proqramları, xaricdə təqaüdlü təhsil və akademik təcrübə keçmənin şərtləri və qaydaları haqqında məlumat verilib, suallar cavablandırılıb.
Təqdimatda “Linnaeus–Palme” mübadilə proqramı çərçivəsində İsveç Krallığının Lund Universitetində təhsil alan Sosial iş fakültəsinin tələbələri Aytən Əliyeva və Məltəm Cahangirzadə də iştirak edib. Öz təcrübələrinin tədbir iştirakçıları ilə paylaşan tələbələr xaricdə təhsilin üstünlükləri və onların həyatına müsbət təsirləri haqqında məlumat veriblər.
Tədbirdə universitetin bir qrup müəllim və tələbə heyəti iştirak edib. Hər tədris ilinin başında ənənəvi olaraq keçirilən təqdimatı Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov aparıb.

A presentation on education abroad and exchange program has been held by the International Relations Departmet of Azerbaijan University. Azerbaijan University’s partnership with other universitites, exchange programs, terms for gaining scholarships and academic experience abroad were discussed and inquiries were answered.
The participants of the presentation included Aytan Aliyeva and Maltam Jahangirzada, students of the School of Social Work who attended Lund University in Sweden in the framework of Linnaeus-Palme exchange program. Sharing their experience with other students, they talked about the advantages of education abroad and its positive influence on their lives.
Other attendees included a number of teachers and students of the university. The presentation, tradionally held at the beginning of an academic year, was given by the head of the International Relations Departmet, Bakhtiyar Badalov.