Birinci kurs tələbələrinə hüquq və öhdəlikləri haqqında məlumat verilib
Azərbaycan Universitetinə 2017/2018-ci tədris ilində qəbul olmuş tələbələr üçün “Kredit sistemi ilə tədrisin təşkili qaydaları. Tələbələrin hüquq və öhdəlikləri”  mövzusunda təlim keçirililib. Təlim Tədris şöbəsinin baş mütəxəssisi Yusif Novruzov və universitetin hüquqşünası Nurlanə Məmmədova tərəfindən aparılıb.
Təlimdə ali təhsilin bakalavriat və magistratura pillələrində kredit sistemi ilə tədrisin təşkilini tənzimləyən normativ hüquqi aktların müvafiq maddələri izah olunub, həmçinin Azərbaycan Universiteti tərəfindən müəyyənləşdirilmiş qaydalar diqqətə çatdırılıb, tələbələrin hüquq və öhdəlikləri haqqında ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran  suallar cavablandıırlıb.

The freshmen were informed about their rights and responsibilities
The traning on “Rules of teaching organization regarding the credit system.  Rights and Responsibilities of Students” was held for the students admitted to Azerbaijan University in the 2017/2018 academic year. The training was conducted by Yusif Novruzov, the chief specialist of the department of  Education and Nurlana Mammadova, the lawyer of the university.
The relevant articles of the normative legal acts regulating organization of teaching regarding the credit system in bachelor's and master's degrees in higher education were explained in the training process, the rules defined by Azerbaijan University were also mentioned, and detailed information on the rights and responsibilities of the students was given. The students’ questions were answered.