İngilis dilində danışıq vərdişlərini təkmilləşdirmək istəyən tələbələr “Conversation Club”a müraciət edə bilərlər
Baxış sayı: 478
Azərbaycan Universitetinin Xarici Dillər kafedrasının nəzdində fəaliyyət göstərən “Conversation Club” (ingilis dilində danışıq klubu) 2025/2026-cı tədris ili üzrə görüşlərə başlayıb. Cari tədris ilinin birinci görüşündə tələbələr ABŞ hökumətinin maliyyələşdirdiyi “Fulbright” beynəlxalq mübadilə proqramı çərçivəsində Azərbaycan Universitetinin pedaqoji heyətinə qoşulan və Xarici Dillər kafedrasında Müəllim assistenti kimi çalışan Johnae Spain ilə tanış olmaq və müzakirə aparmaq imkanı əldə ediblər.
Görüşün mövzusu “Ümumi tanışlıq” (General Introduction) olub. Müxtəlif fakültə və ixtisaslardan olan tələbələr görüşdə fəal iştirak edərək, ingilis dilində özlərini təqdim edib, bir-birləri ilə ünsiyyət qurublar.
Klubun əsas məqsədi tələbələrin ingilis dilində ünsiyyət və sərbəst danışıq bacarıqlarını inkişaf etdirmək, həmçinin müxtəlif mövzularda müzakirə və fikir mübadiləsi aparmaq imkanlarını genişləndirməkdir.
Qeyd edək ki, “Conversation Club”un 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestri üzrə görüşləri hər həftənin çərşənbə axşamı (həftənin ikinci günləri) saat 10.00-da başlayacaq. Azərbaycan Universitetində təhsil alan və ingilis dilində danışıq vərdişlərini təkmilləşdirmək istəyən tələbələr “Conversation Club”a qoşulmaq üçün Xarici dillər kafedrasına müraciət edə bilərlər.

Students seeking to improve their English speaking skills can join the Conversation Club
The Conversation Club, organized by the Department of Foreign Languages at Azerbaijan University, has commenced its sessions for the 2025/2026 academic year. At the first meeting of the current academic year, students had the opportunity to meet and interact with Johnae Spain, who joined the University’s faculty as a teaching assistant in the Department of Foreign Languages under the U.S. government-funded Fulbright international exchange program.
The topic of the meeting was “General Introduction.” Students from various faculties and specialities actively participated, introduced themselves in English, and engaged in conversations with one another.
The main goal of the Club is to develop students’ communication skills and fluency in English, while providing a platform for discussion and exchange of ideas on a variety of topics.
It should be noted that the Conversation Club sessions in the fall semester of 2025/2026 will be held weekly on Tuesdays at 10:00 a.m. Students enrolled at Azerbaijan University who wish to improve their spoken English are encouraged to contact the Department of Foreign Languages to join the Conversation Club.