Dövlət İmtahan Mərkəzi Azərbaycan Universiteti ilə əməkdaşlığa başlayıb
Dövlət İmtahan Mərkəzi və Azərbaycan Universiteti arasında əldə edilmiş razılığa əsasən, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlərə kömək məqsədilə Azərbaycan Universitetində “Abituriyent Məsləhət Mərkəzi” yaradılıb.
Bu gündən ödənişsiz əsaslarla fəaliyyətə başlayan mərkəzin əməkdaşları abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssiələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilməsi qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan məsələlər və s. haqqında köməklik göstərirlər. Abituriyentlər onları maraqlandıran suallarla bağlı “Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə” müraciət edə bilərlər.
“Abituriyent Məsləhət Mərkəzi” Azərbaycan Universitetində həftənin 5 günü (şənbə və bazar günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək fəaliyyət göstərir.

As per the agreement reached between the State Examination Center and the Azerbaijan University, Entrance Counseling Center was established at Azerbaijan University to assist applicants seeking higher and secondary vocational education institutions.
Employees of the Center, which started to work on a fee-free basis from today, help the applicants for admission to higher and secondary special education institutions, on the procedure for completing and approving the "Applicant's electronic application" and the technical problems that may arise at this time, the competition conditions, issues to be addressed and so on. Applicants can apply to the "Entrance Counseling Center" for questions they are interested in.
"Entrance Counseling Center" works for 5 days in a week (excluding Saturdays and Sundays) from 10:00 till 17:00.