ECAR layihəsinin məlumat günü keçirilib
“Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” (ECAR) Erasmus+ layihəsinin Azərbaycan Universitetinin əməkdaşları üçün məlumat günü keçirilib.
Universitetin rektoru Səadət Əliyeva, dekanlar, kafedra müdirləri və şöbə rəhbərlərinin iştirak etdiyi tədbirdə Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov layihə haqqında ətraflı təqdimatla çıxış edib, layihənin mahiyyəti və məqsədi haqqında iştirakçılara ətraflı məlumat verib.
Tədbirdə layihə tərəfdaşlarının Fransa səfərinin yekunları da müzakirə olunub. Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva iştirakçılara Fransa təhsil sistemi, Fransa Rektorlar Konfransının (CPU) fəaliyyəti və Fransa təhsil sistemindəki yeri, strukturu və qərarvermə mexanizmləri haqqında məlumat verib.
Sonda rektor Səadət Əliyeva çıxış edərək ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın və təcrübənin paylaşılmasının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu və Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının Yaradılması” Layihənin əsas məqsədi milli inkişaf strategiyalarına uyğun olaraq rektorlar konfransının yaradılması yolu ilə universitetlər və digər maraqlı tərəflər arasında milli şəbəkə və əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir. Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğunda həyata keçirilən ECAR layihəsi 3 il müddətində icra olunacaq.

Information Day of ECAR Project Was Held
Information day of the Erasmus+ ECAR (Establishment of Rectors Conference in Azerbaijan) project was held for the employees of Azerbaijan University.
At the event attended by rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva, deans and heads of departments, the head of the international relations department Bakhtiyar Badalov made a presentation on the project and informed the participants about the essence and purpose of the project.
The results of the project partners' visit to France were also discussed at the event. Director of the International Center for Master's and Doctoral Studies Nushaba Guliyeva informed the participants about the French education system, the activities of the French Rectors' Conference (CPU) and its place, structure and decision-making mechanisms in the French education system.
In conclusion, Rector Saadat Aliyeva emphasized the importance of cooperation and sharing of experience between higher education institutions. It should be noted that the main goal of the EU-funded project "Establishment of Rectors Conference in Azerbaijan" is to develop a national network and cooperation between universities and other stakeholders through the establishment of a conference of rectors in accordance with national development strategies. The ECAR project, coordinated by Baku Business University, will be implemented over three years.