Əməkdaşımız Karyera Mərkəzləri Şurasının görüşündə iştirak edib
Azərbaycan Universiteti Karyera İnkişaf Mərkəzinin mütəxəssisi Fəxrəddin Abdullayev Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nəzdində yaradılan Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının İdarə Heyətinin görüşündə iştirak edib.
Dövlət Məşğulluq Agentliyində keçirilən görüşdə Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının gələcək fəaliyyət istiqamətləri, əsasnaməsinin hazırlanması, səlahiyyətləri, gözləntilər və iş prinsipi haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
İdarə Heyəti üzvləri təmsil etdikləri qurumlardakı Karyera Mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı məlumat verib, görüləcək işlər barədə öhdəliklər müəyyənləşdirilib.
Görüşdə Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Gənclər Fondu, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, Bakı Dövlət Universiteti və Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndələri də iştirak edib.

Our colleague attended the meeting of the Council of Career Centers
Faxraddin Abdullayev, a specialist at the Career Development Center of Azerbaijan University, attended a meeting of the Board of the Coordination Center of Career Centers established under the State Employment Agency.
At the meeting held at the State Employment Agency,the sides exchanged views on the future activities,preparation of the charter,powers, observations and working principle of the Coordination Council of Career Centers.
The members of the Board informed about the activities of the Career Centers in the organizations they represent, and the responsibilities for the work were determined.
Representatives of the State Employment Agency, Youth Foundation,Azerbaijan University Of Tourism and Management, Baku Higher Oil school,Baku State University and Sumgayit State University also attended the meeting.