Azərbaycan Universitetinin beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov, xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova və kafedranın müəllimi Pərvanə Mövsumova AzPMA (Azerbaijan Project Management Association -  Layihələrin İdarə Edilməsi üzrə Azərbaycan Assosiasiyası) tərəfindən təşkil olunmuş “Layihələrin idarəedilməsi” təlimini uğurla başa vuraraq sertifikasiyadan keçiblər.
Assosiasiyanın vitse prezidenti Fərid Kazımov və assosasiyanın təlimçisi, qiymətləndirmə üzrə ekspert Rəşad İbrahimovun apardığı təlimlər yaranmış ekstremal şəraitə uyğun olaraq  onlayn formatda təşkil olunub. Əməkdaşlarımız təlim proqramının tamamlanmasının ardından sonunda müvafiq imtahanlardan uğurla keçərək IPMA standartı üzrə beynəlxalq layihə idarəetmə sertifikatını əldə ediblər.
Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlova C dərəcəli, xarici dillər kafedrasının müdiri Samirə Məmmədova və kafedranın müəllimi Pərvanə Mövsümovaya isə D dərəcəli sertifikat təqdim olunub.

Our employees passed IPMA international certification
Bakhtiyar Badalov, Head of the International Relations Department of Azerbaijan University, Samira Mammadova, Head of the Foreign Languages Department and Parvana Movsumova, a teacher of Foreign Languages Department have successfully completed “Project Management” training organized by AzPMA (Azerbaijan Project Management Association).
The trainings conducted by Farid Kazimov, Vice-President of the Association and Rashad Ibrahimov, an assessment specialist, association's trainer were organized online taking into consideration Covid -19 related extremal situation. Upon completion of the training program, our employees successfully passed the relevant exams and received an international project management certificate according to the IPMA standard.
Bakhtiyar Badalov, Head of the International Relations Department, was presented a C-degree certificate, Samira Mammadova, Head of the Foreign Languages Department, and Parvana Movsumova, a teacher of the Foreign Languages Department, were presented a D-degree certificate.